Kask Seçimi
Kask seçimi
Renk, tasarım ve fiyat, hangi kaskı satın alacağınız ile ilgili kararınızın bir parçası olacakken, koruma ilk göz önüne alınmalıdır. Tam yüzlü bir kask, başın ve yüzün tümünü kapsadığı için en üst düzeyde koruma sağlar. Bu tasarım, gözleri koruyan flip-up yüz kalkanına sahiptir. Üç çeyrek veya açık yüzlü bir kask koruma da sunabilir. Aynı temel bileşenlerden yapılmış ancak tam yüzlü kaskların yüz ve çene korumasını sağlamıyor. Açık yüzlü bir kask giyerseniz, yüz tutucu bir yüz maskesi veya bir çift gözlük kullanmalısınız. Normal bir gözlük veya güneş gözlüğü bir motosikletçi için yeterli göz koruması değildir. Parçalanabilir ya da uçabilirler ve rüzgar ve havadaki nesnelerin gözlere erişmesine izin verirler.

Kasklar birçok fiyat aralığında mevcuttur. Bir motosiklet perakendecisinin kask ekranının çoğuna bir göz atmak, neredeyse istediğiniz herhangi bir renk, dekorasyon ve tasarımın bulunabileceğinin bir kanıtıdır. Parlak bir renk düşünün ve başkalarının sizi görmesine yardımcı olmak için kaska yansıtıcı malzeme ekleyin. Yapılmış bir kask bulmanın yolu, Kaskın içinde veya dışında DOT etiketi aramaktır. Bu etiket, kaskın ABD'de satılan tüm kasklar için federal kanunların öngördüğü güvenlik testi standartlarını karşılaması anlamına gelir. Snell'in güvenlik testlerinden bir kaskın geçtiğini gösteren bir Snell Memorial Foundation etiketi de olabilir.

Kafa travmaları, motosiklet ölümlerinin çoğunluğunu oluşturduğundan, baş koruma önemlidir. En iyi kask yaralanmaya karşı garantisi yoktur, ancak istatistikler, kask kullanımının beyin hasarı riskini yüzde 67 azalttığını gösteriyor. *

Çoğu üretici, kask bakımı için ayrıntılı talimatlar tedarik edecektir. Genellikle, yalnızca en hafif sabunlu kullanın ve kask malzemelerini kırmaktan kaçınmak için petrol bazlı solüsyonlardan kaçının. Kaskınızı yere düşebilecek ve hasara neden olabilecek yere yerleştirmemeye çalışın.

* NHTSA 2004 "Trafik Güvenliği Gerçekleri" raporu.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.