Kask Seçimi ve Motosiklet Kaskı Markaları

Kask Seçimi ve Motosiklet Kaskı Markaları

Motosiklet kaskı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detayları sizlerle paylaşacağız.
Öncelikle motosiklet kaskı seçimi hayati açıdan büyük önem taşımaktadır. Kazalarda meydana gelebilecek zararı en aza indirgemek için motosiklet kaskı kullanmak ve kafamıza tam oturan bir kask seçmek mühimdir.

Motosiklet kaskı almadan önce kafa ölçünüzü öğrenmelisiniz. Ayrıca kullanım amacınız doğrultusunda bir motosiklet kaskı seçmeniz de önemlidir. Uzun mesafeler için daha kaliteli bir kask almanız daha rahat bir sürüş keyfi sağlar. Kaskın havalandırma ve buğu önleme özelliklerini mutlaka inceleyin. Ayrıca ayarlanabilme ve cam özelliklerinin de kaliteli olması gereklidir. Alacağınız kaskın güvenlik belgesi ve garantisi olmasına dikkat edin. Kaskların ortalama kullanım süresi 5 yıl olduğu için bu süreden sonra değiştirmeye özen gösterin. Ayrıca hafif bir kask almanızı tavsiye ederiz. Kaskın hafifliği konforunuz için önemlidir.

Kaliteli Kask Markaları:

Bell Kasklar: Hafif ve sağlam kasklar üreten Bell, tüm kapalı kasklarıyla Sharp kask güvenlik testinden 5 yıldız alan bir markadır. Özellikle karbondan yapılan kaskları çok hafiftir.

Caberg Kasklar: Caberg markası oldukça kaliteli ve güvenli kasklar üretmektedir. Fiyatları yüksek olsa da kaliteden ödün vermeyen marka, kask tasarımları ile de dikkat çekmektedir.

Schubert kasklar: Sağlam kasklar üreten Schubert firmasının son çıkan modellerinde de kalite ve güven tartışılmazdır.

Nolan Kasklar: Nolan markası orta seviyeli ve güvenli kask modelleri üretmektedir.

Kask modellerimizi görmek için buradan kask kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.