Kasklı Şoför ve Kasksız Yolcu
Motosiklet yolculuğu keyifli ve pratik olabilir ancak sürücü korunaklı motosiklet aksesuarları kullandığı zaman. Elbette sadece sürücünün motosiklet kaskı takmış olması yeterli değil. Zira sürücü, kaza ihtimaline karşı tüm önlemleri almışken arkasındaki yolcunun yetersiz giysi ile kalması, kafasında kask olmaması tehlikeden korumuyor. Sürücü gibi yolcu da kask ve mümkünse mont giymeli. Motosiklet temelde iki kişilik bir ulaşım aracıdır. Nasıl ki otomobillerde her koltukta emniyet kemeri bulunuyorsa motosiklette de aslında aynısı olmalı. Otomobilde sürücü ve yolcular emniyet kemerini bağlayarak yolculuk ediyor. Motosiklette ise çoğu zaman yolcunun korunaklı giysileri, aksesuarları olmuyor. Motosiklet aldıktan sonra motosiklet aksesuarları alışverişi yapılırken kendiniz için alacağınız motosiklet kaskı haricinde yolcular için de bir tane yedek motor kaskı alabilirsiniz.

Trafikte sürekli kasklı şoför, kasksız yolcu görüyoruz. Bu garip görüntü bir kazaya karıştığında vicdanen doğrudan sürücüyü olumsuz etkiliyor. Sadece yaralanma kazası olsa şoför bir süre de olsa vicdan azabı çeker ancak ölümlü bir kaza olduğunda ne yazık ki bir ömür boyu geçmeyen vicdan azabı ile baş başa kalır. Tabii böyle bir durumda işin bir de polisiye yönü var. Motosiklet kaskı deyip geçmemek lazım, sürücünün kişisel güvenliği için aldığı sorumluluğu taşıdığı yolcu için de mutlaka almalı. Motosiklet aksesuarları uzun yıllar kullanılabilen ürünlerdir. Kaskların dış kabuğu, iç yüzeyi dayanıklı ve temizlenebilen materyaller kullanılarak tasarlanıyor. Orta segment gelir grubuna hitap edecek kaliteli kasklar almak sizin ve yolcunuzun güvenliğini maksimum seviyede korur. Motosiklet kaskı alırken iki kask alacak şekilde hareket etmek gerekiyor.

Motosiklet kaskı fiyatları için net bir rakam vermek zor ancak farklı gelir gruplarına hitap eden kasklar, montlar bulmanın mümkün olduğu aşikâr. Motosiklet aksesuarları incelemesi yaptığınızda indirimler, kampanyalar ve özel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Can güvenliğinizi sağlamak için ödeyeceğiniz ücretin sizi ve yolcunuzu uzun yıllar koruyacağından emin olabilirsiniz. Motosiklet ile gezmek keyifli olduğu kadar tehlikeli de. Zorunlu olarak takılması gereken motosiklet kaskını ihmal etmek para cezası haricinde hayati zararlar doğurabilir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.