Kayseri'de Motosiklet Tutkunlarına İleri Sürüş Eğitimi Verildi
Art Motoakademi Baş Eğitmeni Uğur Ertekin ve asistanı Asiye Piliçer tarafından motosiklet tutkunlarına hafta sonu Kayseri’de ileri sürüş eğitimi verildi.
 
Kayseri’ye 3 günlük ileri sürüş eğitimi vermek için geldiklerini belirten Art Motoakademi Baş Eğitmeni Uğur Ertekin, İzmir’de bulunan eğitim merkezlerinin Türkiye genelinde eğitim verdiğini ve halen 18-19 ilde eğitimlerinin sürdüğünü kaydetti. Motosiklet kullanıcısının kendini geliştirebilmesi için mutlak surette ileri sürüş eğitimi alması gerektiğine değinen Ertekin, "Kayseri’ye 3 gün sürecek ileri sürüş eğitimi için geldik. Buraya gelmeden önce de Mersin ve Antakya’daydık. İleri sürüş eğitiminde yolda daha güvenli, daha doğru şekilde, hiçbir şeyi şansa bırakmadan motosikleti kullanmak ile ilgili bilgi paylaşımları yapıyoruz. Bugün motosiklet ile kapalı alan eğitimi, yarın ise yol eğitimimiz olacak. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan sürücülerimiz uluslararası akreditesi olan geçerli bir sertifika alacaklar. Ayrıca alacakları bu sertifikaların araçlarına kasko yaptırırken ciddi anlamda indirimleri olacaktır.” dedi,
 
“Eğitimlerimizin en önemli konusu ise sürücünün kendisine yaptığı yatırımdır” diyen Ertekin, “Ben 1988 yılından beri motosiklet kullanıyorum. Motosiklet kullanıcısı eğitim aldıkça kendine ve aracına olan güveni giderek artıyor. Yani eğitimde hiçbir zaman sınır yoktur. Benim eğitimlerle tanışmam iki binli yıllarda oldu. Bu tür eğitimlerde benim asistanlığımı aynı zamanda Art Motoakademi Genel Koordinatörü ve İstanbul Bölge Sorumlusu olan Asiye Piliçer yürütüyor. Art Motoakademi olarak, yurt dışından sertifikalı Türkiye’deki ilk kuruluşuz. Benimle birlikte yaklaşık 15 eğitmenimiz daha var. Bu arkadaşlarımız İzmir, Bursa, İstanbul gibi birçok illerde eğitimlerine devam ediyorlar. Bütün arkadaşlarımız yurt dışından akreditelidir. Motosiklet kullanıcısı aynı eğitimleri ister yurt içinde, ister yurt dışında almış olsun hiçbir farkı yok. Sadece yurt dışı eğitimleri daha yüksek maliyetli oluyor.” diye konuştu.
 
MOTOSİKLETE İLGİ GİDEREK ARTIYOR
 
Motosiklete olan ilginin her geçen gün arttığına dikkati çeken Ertekin, şöyle konuştu: “Aklın yolu birdir. Doğru kullanıldığı zaman motosiklet son derece faydalı bir araçtır. Hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Park sorunu yok. Daha az benzin yakıyor. Bunun gibi birçok kolaylıkları var. Bilinçli sürücü iseniz son derece keyifli bir ulaşım aracıdır. Halk arasında motosiklet kullanmak tehlikeli mi, değil mi diye akıllarda bir soru vardır. Aslında motosiklet bilinçli kullanılırsa en güvenilir araçlardan bir tanesidir. Motosiklet park halinde kimseye zararı yok, tehlikesi yoktur. Sürücüsü onu yol üzerinde kullanırken ne yaptığının farkında değilse yani neyi bilmediğini bilmeyen sürücü iseniz tabi ki tehlikeye maruz kalırsınız. Ama ne yaptığınızın farkında iseniz biz de bunu eğitimlerle insanlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz. Bu şekilde motosiklet kullanmak son derece keyifli oluyor.”
 
SANAYİCİ VE İŞADAMLARI EĞİTİMLERİNİ ALDI
 
Art Motoakademi Kayseri Eğitim grubunda yer alan Metin Filiz, İsmail Canbolat, Mehmet Karabulut, Özgür Karabulut, Murat Özkan, Tayfun Karakuş, Hüseyin Altan, Lokman Cömert, Ahmet Özkan ve Evrim Gür’den oluşan sanayici ve işadamları 3 gün boyunca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu yanındaki otopark alanında kapalı alan eğitimini ve Kayseri-Ürgüp yolunda ise yol eğitimlerini alarak ileri sürüş eğitimlerini tamamladılar. Eğitim sonrası sertifikalarını almaya hak kazandılar.
 
Kayseri motosiklet grubu sözcüsü ve sanayici Metin Filiz, Kayseri’den 6, İstanbul’dan 4 ve İzmir’den 3 motosiklet tutkunu arkadaşları ile birlikte 12-22 Haziran tarihleri arasında Kayseri- İstanbul-İtalya arasında 10 günlük, Motosikletle Avrupa Gezi Programı düzenlediklerini ifade etti. CİHAN
Cihan
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.