Kışın En Çok Kullanılan Motosiklet Ekipmanları
Kışlık motor ekipmanları motosikleti dört mevsim kullanan sürücüler için elzem bir ihtiyaç kabul edilir. Motorcular için hiçbir zaman kötü hava yoktur; kötü ve yetersiz ekipman vardır. Zira tam donanımlı bir motosiklet sürücüsü her mevsime karşı hazırlıklı olur. Peki, soğuk kış aylarında en çok kullanılan motosiklet ekipmanları nelerdir inceleyelim.

Kışlık Motosiklet Montu

Dört mevsim giyilebilen motosiklet montu modellerine ek olarak sert iklimlerde kullanılabilecek özel mont modelleri bulunuyor. Bu montlar Cordura gibi kumaşlardan yapılan, yağmuru ve rüzgârı geçirmeyen motorcunun bedenini darbelere karşı koruyacak destekli kışlık montlardır. Kışın en çok kullanılan ekipmanlar arasında elbette popüler bir konumda yer alıyor.

Balaklava Motor Maskesi

Kış aylarının vazgeçilmez motor aksesuarları arasında yer alan Balaklava, sürüş esnasında sürücülerin yüzünü ve boynunu soğuklardan koruyor. Kaskla beraber rahat kullanım sunan Balaklava, uzun yollarda, kötü hava şartlarında sürücüler için rüzgar, fırtına gibi dış etkenleri ortadan kaldırıyor.

Uzun Bot veya Çizme

Günlük ayakkabılar kış mevsiminde motor sürücüleri için uygunluk göstermiyor. En verimli ayakkabı deneyimi ve korunaklı bir motosiklet yolculuğu için uzun botlar veya çizmeler öneriliyor. Giyilen ayakkabı kaval kemiğini soğuktan koruyacak nitelikte bir uzunluğa sahip olmalıdır.

Termal İçlik

Motosikletle uzun yola çıkan, bölgesel turlara katılan ve özellikle dünya turuna katılan deneyimli motorcular soğuk iklimin etkilerinden korunmak, hasta olmamak için termal içlik giymeyi öneriyorlar. Termal içlikler soğuğa karşı koruma sağlarken aynı zamanda vücut ısısının sabit kalmasını sağlıyor.

Kışlık Motosiklet Eldiveni


Motosiklet eldiveni ellerin sürekli aktif olmasından dolayı demirbaş ekipmanlardan biri olmalı. Soğuk, ellere sirayet ettiğinde eller ne yazık ki fonksiyonel olarak kullanılamıyor. Ellerin işlevini yitirmemesi için özel olarak motosiklet için üretilmiş olan eldivenler tercih edilmelidir.

Deri Tulum ve Yağmurluk

Deri tulumlar sürücü için en ideal mevsim koruması sunuyor. Tepeden tırnağa bedeni kavrayan tulum soğuğun ve suyun vücutla temasını engelliyor. Yağmurluk ise tek parça veya pantolon – ceket şeklinde iki parçadan oluşuyor. Kullanılmadığı taktirde cepte taşınabilen yağmurluk aniden bastıran yağmurlar için fonksiyonel bir ekipman kabul ediliyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.