Kışın Motor Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar
Motosiklet kullanmak insanın kendisini daha özgür hissetmesi sağlar özellikle bedene çarpan rüzgâr bu hissi çok daha keyifli hale getirir. Fakat kış aylarında durum biraz değişiyor. Kışın motosiklet kullanmayı yazın olduğu kadar keyifli hale getirmek için motosiklet aksesuarları daha hayati bir önem teşkil ediyor. Motosiklet aksesuarı diyince ilk akla gelen kask, eldiven ve motor montu olmazsa olmazlardandır. Motor aksesuarı kaza anında sağlayacağı faydaya ek olarak kış aylarında sürücüleri soğuk rüzgârdan koruyarak hastalıklardan da korunmamıza büyük etki sağlıyor. Kış aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de ıslak zemin özellikle küçük tekerli motor sürücüleri için tam bir işkence olan ıslak zeminde motor kullanmak, motor aksesuarları ve alınan önlemlerle biraz daha güvenli oluyor. Kış sürücülerine öneriler şöyle;

Motosiklet eldiveni ve montu: Motosiklet eldiveni ve montu eşit değerde önemlidir. Eldiven elleri kaza anında deri yırtılmalarından ve yabancı madde batmasından korurken aynı zamanda soğuğa karşı da koruyor. Mont ise gövdeyi komple koruma altına alıyor; dirsekleri, göğüs bölümünü ve beli soğuklardan koruyor, darbelere karşı güçlü olmalarına zemin hazırlıyor.

Termal içlikler: Kışlık motosiklet aksesuarları arasında belki de en önemlisi termal içliklerden. Sürücü bedenini içlikler ile soğuğa karşı korumaya özen göstermelidir. Motorun kendi süratinden doğan rüzgâr bile insanı hasta etmeye yetiyor. Bu yüzden içlikler iyi bir koruma sağlıyor. Üstelik motosiklet için alınacak olan içlikler gündelik hayatta veya kış sporlarında da rahatlıkla kullanılabilir.

Motosiklet botu: Ayakları sıcacık tutan, kaval kemiğine kadar sürücüyü koruyan motosiklet botu, kış aylarında maksimum konfor ve koruma sunuyor. Motosiklet aksesuarları kadın – erkek sürücüler için farklı modellerle zenginleştirilmiş tasarımlara sahip olduğundan, her sürücü istediği tarz bir bot bulma şansı elde ediyor.

Motosiklet tulumları: Motor kullanan kişiler bilir ki soğuk tüm vücuda nüfuz eder. Motor tulumları muazzam koruma sağladığı gibi fazlasıyla pratiktir de. Günlük kıyafetlerin, takım elbisenin üzerine dahi tulum giymek mümkündür. Tulumlar kolay giyilir, kolay çıkarılır ve katlanarak motosiklet bagajına sığacak boyuta getirilir. Soğuklardan korunmanın en ideal yollarından biri şüphesiz tulumlardır.  
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.