Kışlık Motosiklet Giysileri ve Malzemeleri

Kışlık motosiklet giysileri ve malzemeleri


İşte, kışın motosiklet sürerken ne giymeniz gerektiği konusunda bir kılavuz. Motosikletiniz üzerinde rahat olmak sizi daha güvenli bir binici yapar. Soğuk ve mutsuz hissetmek yerine, kar, buz, sis, vb. Gibi potansiyel olarak zorlu kış hava koşullarında binmek için konsantre olun.
 
Kaskınızın iyi kış özelliklerine sahip olup olmadığını kontrol edin. Kask kapağınızın yerine pin kilidi takılıp bırakılamayacağını bulmak için online arama yapın. Pin kilidi, vizör üzerindeki iki iğne ve içine takılan bir ek parçasıdır. Bir motosiklet mağazasından bir parça satın alırsanız, çoğu zaman size uygun olur. Ek, vizörün sislenmesini önler. Daha dolgu ve çıkarılabilir astarlı kasklar daha sıcaktır.
Kaskın iyi uyduğundan emin olun. Değişik markalar farklı boyutlarda olduğu için farklı kaskları denemek için motosiklet mağazasında bolca zaman harcayın.

Daha iyi, yastıklı bir kask almak düşünün. Bazı daha ucuz kasklar dolgu anlamı taşımıyor, rüzgar akışı için çok fazla boşluk var. Arai ve Shoei güzelken. Pahalı ve diğer markalar da benzer bir işi yapıyor. Kask satan bir motosiklet mağazası bulun ve farklı kaskları deneyin. Farklı kask markaları farklı boyutlara sahiptir. Örnek olarak, birisi bir Shoei'de bir XL olabilir, ancak bir Caberg'de bir XXL olabilirler. Yapabileceğiniz tüm kaskları deneyin. Acele etmeyin. Kaskı bir süre saklamak isterseniz, çıkarılabilir pedler ciddi bir husustur.

Kaskınız için pinlock vizörü alın. Pin kilidi vizörü yoksa, yeni bir kask almak düşünün. İğne kilitleme vizörü, iki plastik pimli bir siperliktir. Ardından, iğneler arasında dolaşan bir parça satın alırsınız. Motosiklet dükkânı çoğu zaman size uygun olacaktır. Ek parça uzun sürebilir ve değiştirilmesi için 20 sterline mal olur. Düzgün bir şekilde kurulduktan sonra, buharla tutulan süpürgenizi bile sislemek imkansızdır. Kış aylarında, pinlock vizörü, vizörünüzü açık tutuyor ve vizörü temizlemek için vizörü açmanıza gerek yok. Neredeyse, tüm pinlock vidaları ek parça ile birlikte gelmediğinden emin olmak için kontrol edin.

Maske veya Balaklava düşünün. Herkes onlardan hoşlanmasa da, iyi bir balaclava ısı tutacak ve soğuktan koruyacaktır. Knox sıcak kaput ince, ancak çok sıcak suya dayanıklı ve rüzgar geçirmezdir. Bazı dükkanlar bunları denemenize izin verir ve kaskınızla denediğinizden emin olun.

Uygun bir ceket satın al. Pahalı olanları da sızdırabileceği için su geçirmez ceketin ana noktası değildir. Ceket, eldivenler ve pantolonlar üç önemli unsur olduğundan araştırmalarınızı yapın. Çıkarılabilir bir kış astarı ve havalandırma fermuarlarıyla birlikte gereklidir. Bu, bir ceketi bütün yıl ceketi yapacak ve sizi iki ceket satın almanızdan kurtaracak. Birçok ceket, ne olursa olsun ıslak olduğunda ağırlaşır. İstisnalar, dış tarafa yapışan pro katman Gore-Tex'tir, ancak pahalı olabilir, ama harika işleyebilirler.
Markaya baktığınızda Google'a baktığınız özel model ve tüm değerlendirmeleri kontrol edin. Tüm ceketler, iddia edenler için su geçirmez değillerdir. İyi bir motosiklet mağazası size bu konuda yardımcı olmak için detaylıca yardım edecektir. Bir bütçeye önceden karar vermek, alanı daraltmanıza yardımcı olur. Ceketinize rahatça geçebildiğinizden emin olun. Emniyetten önce de görünüşe bakmayın.

Termal içlikler gibi giyim malzemelerine göz atın. Termaller önemli katmanlar katarlar, ayrıca çok daha incedir ve soğukta sürmek için bir zorunluluktur. Herhangi bir termal malzeme soğukta büyük fark yaratacaktır; Fiyat bir faktör olmayabilir.

Su geçirmez çizmeler bulun. Maliyet ne olursa olsun çeşitli çizmeler hala sızdırabilir. Yapmayanları bulmak için birçok incelemeyi kontrol etmeniz gerekiyor. Yine su geçirmez olduklarını söyleyenlere güvenmeyin. Dunlop Riggers iyi çalışıyor ve çok ucuz. Bazıları hatalı olabileceği için çizmelerinizi bir banyoda test edin.

Bir power bank satın alın. Giysi olmamasına rağmen, kışın ve yılın büyük kısmını taşımak için çok önemli bir öğedir. Kış havası genellikle kötü soğuk ve bazen karanlıktır ve telefonunuz her zaman arızalanana kadar şarj edilir ve en çok ihtiyaç duyduğunuzda tamamen ölebilir.

Isıtmalı giysileri düşünün. Kendi kişisel, taşınabilir elektrikli battaniyenizde dolaşmak, kışa sürüklenmenin keyfini kesinlikle sürer. Bu ürünleri dikkatli bir şekilde araştırın ve düşündüğünüz şeylerin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olun. Bazı küçük motosikletler çeneler de dahil olmak üzere ısıtılmış eşyalar çalıştıran bir sorun yaşayabilir, bu nedenle göz önünde bulundurmadan önce kontrol edin.
Ne yaptığınızı bilmediğiniz sürece elektrik kesilmesi düşünülmemelidir. Şüphe varsa takılmak için para ödeyin. Isıtmalı vites pahalı olabilir, ancak aşırı hava şartlarıyla ilgilenecektir. Yukarıdaki adımların sizi eninde sonunda örtbas etmesi gerektiğini söylediler, bundan sonra soğukken kar yağıyor ve motosikletin evde bırakılmasını düşünmelisiniz

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.