Kışlık Motosiklet Montu
Kışlık Motosiklet Montu ile Sıcacık Yolculuklar

Kışlık motosiklet montu, kış boyunca soğuk havalarda, kar ve yağmur altında motor kullananlar için elzemdir. Piyasada birçok farklı marka ve modelde kışlık montlar bulunuyor. İdeal ve istenilen korumayı sağlayacak olan kışlık motosiklet montu için montların kumaşı ve koruyucu detayları incelenmeli. Kışlık motosiklet montları genellikle sheltex, tex, d-dry ve cordura kumaşlardan üretilir. Bu kumaşlar, su geçirmez, rüzgâr ve havayı montun içine girmesini engelleyen bir yapı özelliğine sahiptir. Montların soğuğu ve yağmuru engellemesi haricinde nefes alıp verebilir olması sürücünün performansı ve konforu açısından önemlidir. Montların sıcak tutma kapasitesini yükseltmek için mont modellerinin birçoğunda istenildiği zaman çıkarılabilir astar – içlik yer alır. Bu astarlar, kişiyi tamamen sarmalayarak tüm vücudu soğuktan korur. Motosiklet montlarının iklime karşı dayanıklılığı, motor montlarının sürüş haricinde kar etkinliklerinde de kullanılmasını sağlıyor.Kışlık Motosiklet Montu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kışlık motosiklet montu seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden en önemlisi montun kumaş yapısıdır. Daha sonra ise iç astarının olup olmadığı, buna ek olarak sırt-omuz ve dirsek kısmında güvenlik desteğinin durumu kontrol edilmelidir. Kışlık motosiklet montu seçerken yapılan en büyük hatalardan biri şüphesiz dar ve kısa kesim mont tercihidir. Kadın veya erkek gözetmeksizin kısa kesim, bedene tam oturan montlar, motor sürüşü esnasında öne eğilen sürücüyle birlikte bel bölgesini açıkta bırakır ve soğuğun tüm vücuda yayılmasını sağlar. Uzun montların tercih edilmesi, motor sürüş pozisyonunda bel bölgesinin kapalı kalması uzun vadede daha sağlıklı bir sürüş konforu sağlamaktadır. Montlar modellere göre farklılık gösterebilir bu yüzden amaca uygun mont almak için farklı marka ve modeller incelenmelidir. Kimi modelin sırt desteği, boyun bölgesini kapatabilen ek özelliği varken kimisinde astar dahi bulunmayabilmektedir. Bu gibi ince detaylar güvenliği ve iklime karşı korumayı oluşturmaktadır.  Bu nedenle kışlık motosiklet montu seçerken görüntüsünden öteye geçilip, teknik özellikler incelenmeli, kullanıcı yorumları okunmalıdır.

Birçok farklı marka ve modele ait kışlık motosiklet montu için motosikletaksesuarlari.com adresine tıklayarak en uygun montu seçebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.