Kışlık Motosiklet Montu Nasıl Olur?

Kışlık motosiklet montu her zaman tercih edilen motosiklet aksesuarları arasındadır. Çünkü motor sürerken hava şartlarından etkilenmemek ve kazaya karşı güvenli bir sürüş deneyimi gerçekleştirebilmek adına motosiklet montu kullanmak gerekir.

Motosiklet montu özellikle kış aylarında daha fazla tercih edilmektedir. Bu ürünlerde geçmiş yıllara kadar sığır derisi en çok tercih edilen türdü. Günümüzde tekstil montlar ve farklı deri montlar daha işlevsel ve konforlu bir kullanım vadediyor.

Motor sürerken özellikle düşme anında sorun yaşamamak adına mont tercih etmelisiniz. Kış aylarında olumsuz hava şartlarının yanında dayanıklı modeller sayesinde belden üst bölgenizi korumaya alabilirsiniz.

Su Geçirmez ve Nefes Alan Kışlık Motosiklet Montu

Kış aylarında motor sürücülerinin en büyük korkusu kar ve yağmurdur. Yani su sürüş konforunu büyük oranda düşürür. Bu durumun önüne geçebilmek için kış ayları için özel olarak tasarlanan motosiklet montu modelleri su molekülünü dışarıda bırakacak şekilde tasarlanır.  Hava geçirgenliği sayesinde de kışlık montlarda vücudun havasız kalmasının önüne geçiliyor. Böylece montun içinde terleyerek üşümenize karşı önlem alınmış oluyor.

Kışlık Motosiklet Montu Korumaları

Motosiklet montu kaza anında darbe etkilerine karşı vücudu korumak önemlidir. Sürücülerin kaza anında sert cisimler sebebiyle zarar görmemesi adına sırt, göğüs, dirsek ve omuz bölgesinde özel korumalar bulunur.

Dirsek ve omuz bölgesinde yer alan korumalar neredeyse tüm kışlık motosiklet montlarında bulunmaktadır. Ancak sırt koruması ve göğüs koruması daha kaliteli montlarda yer almaktadır. Kullanım ihtiyacınıza göre gerekli korumaların yer aldığı bir motosiklet montu seçebilirsiniz.

Motosiklet montunuzu satın alırken korumaların kalitesini ve güvenlik derecesini kontrol etmeniz gerekiyor. Özellikle sırt ve göğüs bölgesinde koruma olmasına rağmen diğer modeller ve markalardan çok düşük fiyatlarda olan montlar sizi yanıltacaktır.

Satın alacağınız kışlık motosiklet montu mutlaka CE onayına sahip olmalıdır. Bu belge Avrupa standartları ve kalite şartlarına uygun olduğunu gösterir. Ayrıca insan sağlığına zararlı olmayan maddelerden üretildiğini de göstermektedir. EN 1621 onayı Avrupa otoyollarında yönetmeliklere uygun koruma standartlarını sağladığını göstermektedir. EN 1621-2 onayı darbeyi %35 daha başarılı sömürüyor demektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.