Kışlık Motosiklet Montu Tavsiyeleri

Yazlık ve kışlık motosiklet montuayrımının olması sürücülerin kafasını karıştırıyor. Acemi sürücüler genellikletek bir montla ömrü dolana kadar sürüş yapmayı düşünürken daha tecrübeli veekonomik olmak isteyen sürücüler mevsimlere göre işlevsel ve korunaklı montlar almayı tercih ediyor. Kışlık motosiklet mont modelleri tasarım ve özellikbakımından çok farklı olduğundan sürücüler seçim yapmakta zorlanabiliyor. Buaşamada montların koruması, konforu ve mevsime uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yaşadığınız bölgenin mevsim koşullarıyla montun yapı özelliklerini dikkate almak verimli sonuçlar getirebilir. Kış döneminde aktifmotor kullanmayı düşünüyorsanız eğer kaliteli bir mont ile birlikte motosiklet eldiveni almayı da ihmal etmeyin. Elleriniz de en az gövdeniz kadar korunaklıolmalıdır.

Deri motor montları: Deri motosiklet mont modelleri görüntüsü veişlevselliğiyle son derece cezp edici görünse de aslında sert kış şartlarınapek uygunluk göstermiyor. Ilıman iklime sahip, kışın daha yumuşak geçtiği Akdenizbölgesi şartlarında deri mont modelleri daha ideal bir tercih olacaktır.

Dört mevsim motosiklet montu: Dört mevsim giyilmek üzeretasarlanan motor montları fonksiyonel tasarımıyla gerçekten de her mevsimgiyilebiliyor. Bir mont ile yıl boyunca mevsime uygun hale gelmek isteyenleriçin son derece ideal olan mont; iç bölümünde çıkarılabilir su ve rüzgârgeçirmez özellikte astara, soğuk günlerde sürücüyü koruyacak olan termal astarave kaza ihtimaline karşı ise güçlü korumalara sahiptir.  Bu tür montların tek kötü yanı ise sürücününmevsimlere göre uyarlanabilir olması sebebiyle sürekli bu montu tercih etmesive çabucak yıpranmasına zemin hazırlamasıdır.

Yukarıda iki ana grupta incelediğimiz kışlık motosiklet montları elbette farklı kumaş türleriyle çeşitlendirilebilir. Mont satın alırken çok kapsamlı inceleme yapmanız, ürünlerin özellikleriniokumanız ve mümkünse kullanıcı yorumlarına göz gezdirmeniz en ideal ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. Kışlık mont satın alırken dikkat etmeniziönereceğimiz bir diğer unsur ise montun bedeni olacaktır. Motosiklet montubedenleri, klasik ceket bedenleriyle bir olmak zorunda değil. Montun altına kazak, hırka gibi kalın şeyler giyme ihtimaliniz çok yüksek olduğundan montunbir tık geniş olmasında fayda var. Aksi halde kışlık kıyafetlerinizi montlabirlikte giymekte zorlanır, hareket özgürlüğünüzden ödün vermiş olursunuz. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.