Kuralları Kenara Bırakabileceğiniz Bir Hayata Adım Atmak İçin 14 Sebep
Bu kurallar tabiki motora binmekle veya binmemekle alakalıdır. Kendinize kuralları koyan ve uygulayanda sizsiniz. Motosikletli hayata geçişte size söylenen çok gereksiz laflarını unutun ve motor tutkusunun arkasında neler olduğunu görebileceksiniz.

1. Motorlar hızlıdır kuralını ilk önce yıkmak lazım, alacağınız motor belirli bir cc üzerindeyse, hatta bu 60 km üzerinde giden her motor için söylenir, siz yavaş gidenini ve az cc'lik modellerden alarak bu garip ön yargıyı yıkabilirsiniz.

2. "Trafikte sizi görmüyorlar" evet bizleri görmüyorlar, ama bunu aşmanın yolunu bulan bir çok sarı yelekli ve devamlı korna çalarak yol alan arkadaş var. Ben burdayım diye bağırmadıkça kimse sizin farkınıza varmaz.

3. Motor tutkusu sizin içinizdeki ruha bağlıdır, herkes bunu tutku olarak görmeyebilir. Ama başlarsanız bırakamayacağınız bir tutkuya dönüşecektir.

4. Kask takmak çok can sıkıcı veya fobi yaratıyorsa motora binmemeniz daha iyi olacaktır. Ben bunu aşarım diyorsanız, ilk önce yarım kasklardan alarak kendinizi test edebilirsiniz. Sonra alıştıkça tam kask veya çeneden açılan kasklardan alabilirsiniz.

5. Motor bakım ister, ilgi ister. Bu meşguliyetin sizi yoracağını düşünüyorsanız bakımlarını ustanızda yaptırırsınız o meşgul olur, siz gezmesiyle ilgilenirsiniz. Ama ufak tefek bilgiler şarttır motora unutmayalım.

6. Rutin bir hayatınızın olduğunu düşünüyorsanız, motora başlamanın zamanı çoktan gelmiştir. Motor sizi o hayattan çekip alacaktır.

7. Motor tutkusu, birikim, maaş, fatura, kira gibi dünyevi dertleri hiç aklınızdan çıkmıyorsa, motor tamamen unutturacaktır.

8. Bir anda birçok motorlu kankalarınız olabilir ve daha fazla insanla tanışıp gezmeye başlayabilirsiniz.

9. Yaşlandığınızda bile motorcu arkadaşlarınız sizi arayarak nereye gidiyoruz diyecektir.

10. Eğer motora başlarsanız izlediğiniz hayatı bırakıp yaşamaya başladığınızı anlayacaksınız.

11. Yıllar sonra size vay be ne güzeldi dedirtecek bir çok anınız olacak.

12. Kimse sizinle gelmiyorsa en iyi dostunuz motor, yol boyunca sadece kendi başınıza bile bir çok macera yaşayabileceksiniz.

13. Tatilin uzunluğuna karar verebildiğiniz ve yol nereye gidiyorsa, bizde oraya gidelim kafasına alışacaksınız.

14. Kendinizi ne kadar özgür hissederseniz hissedin motosiklet hayatınızda daha özgür bir yer açacak ve rüzgarı yüzünüzde hissetmenin ne demek olduğunu anlayacaksınız.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.