Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Mevsimlik Motosiklet Montu ve Mevsimlik Motor Montu Modelleri

Motosiklet kullanırken tüm ekipmanlar çok önemlidir. Özellikle de vücudunuz darbe alacak yerlerini koruyacak ekipmanlara dikkat edilmelidir. Motorcuların en çok önem verdikleri aksesuarlar arasında montlar geliyor. Motosiklet montları genelde kışlık modeller arasından tercih ediliyor. Birçok kullanıcı düşük bütçe nedeniyle yazlık mont almaktan kaçınıyor. Bunun için mevsimlik motosiklet montu çok işlevsel bir aksesuardır.

Mevsimlik montlar her an kullanabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Mevsimlik montları kış aylarında, yaz aylarında ya da bahar aylarında sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem yaz ayları hem de kış ayları için ayrı bir motosiklet montu almanıza gerek yoktur.  Birbirinden tarz mevsimlik motosiklet montları arasından bir seçim yapabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mevsimlik Motosiklet Montu Nasıl Seçilir?

Motosiklet montu sanılanın aksine sadece kış aylarında değil yaz aylarında da giyilmesi gereken bir aksesuardır. Çünkü montlar bir kaza anında kol ve dirsek bölgelerinin darbe almasına engel olur.  Mevsimlik montlar çıkarılabilir içlik şekilde tasarlanır. Kış aylarında içlikler sayesinde olumsuz hava koşullarından korunabilirsiniz.

Mevsimlik motosiklet montu yaz ve bahar ayları için çıkarılabilir astara sahiptir. Astarını çıkararak yaz ve bahar aylarında hava alabilecek şekilde sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.  Mevsimlik motor montlarının su geçirmeyen astarları da mevcuttur. Böylece olumsuz hava koşullarına karşı da son derece korumalı bir tasarıma sahiptir. İç astarları sıcak tutacak miflon astarlardan üretilir. Ancak sert bir iklimde kullanacaksanız soğuk havalarda kışlık motosiklet montu seçmeniz daha doğru olur.

Mevsimlik Motosiklet Montu Fiyatları

Mevsimlik motosiklet montu fiyatları; ürünün kalitesine, kullanılan malzemelere, koruma özelliklerine, markasına göre değişir. Her mevsim kullanıldığı için işlevsel bir tasarıma sahip olan bu ürünler sitemizde her bütçeye uygun olacak şekilde satışa sunulmaktadır.

Her zaman kullanabileceğiniz, yüksek koruma vadeden bir mevsimlik motosiklet montu arıyorsanız sitemizde en bilinen markalara ait ürünleri en uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Tarzınıza uygun, mevsim şartlarına uyum sağlayacak mevsimlik motor montları arasından hemen bir seçim yapabilirsiniz. Böylece her zaman motor yolculuklarınızı güvenli hale getirebilir ve içiniz rahat bir şekilde özgürlüğün tadını çıkartabilirsiniz.

Motosiklet Montu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Montu Almalıyım?

Alacağınız motosiklet montu omuz, dirsek ve sırt bölgelerinde korumaları bulunan bedeninize, kullanacağınız mevsime ve motor tipinize uygun olmalıdır. Motosiklet montları genellikle yazlık, kışlık ve 4 mevsim montlar olarak ayrılır. Kullanacağınız mevsime uygun bir mont almanız sürüş güvenliği açısından önemlidir.

Motosiklet Montu Bedenleri Nasıldır, Mont Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet montlarının bedeni göğüs ölçüsüne göre belirlenir. Kıyafetin hareketi engellemeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekmektedir. Kışlık montların yağmurlu ve soğuk havada kullanımı sırasında içten kalın kıyafet giyebilmek için mont içinde bir miktar boşluk gerekebilir. Göğüs çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 82-88 cm – XS, 88-94 cm – S, 94-100 cm M, 100-106 cm L, 106-112 cm XL, 112-118 cm XXL, 118-124 cm XXXL.

Motosiklet Montu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet montunun bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kumaşının kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız montun kumaşının ve korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir.

Motosiklet Montlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet montu iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir mont, uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montu artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor demektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.