Motogiyim Tarzımızı Belirlerken En Çok Yaptığımız 5 Hata

Motogiyim'in her boya, her motora göre değiştiğini biliyoruz, peki tarzınızı ne belirliyor. Tarzınızı belirlerken ne yapmak gerekiyor. Tarz gerçekten önemli mi?

1. Kaskım renkli olsun, kaskım tek renk olsun hepsi yanlış! Motor renklerinden birine yakın veya renk skalasına uyan bir renk olursa daha uyumlu görünecektir. Ama sağlamlık ve standartlara uyan bir kask daha önemlidir. Renk ikinci seçenek olarak kalabilir. Tarzı tutturucam diye standart dışı kask almaya gerek yok. Motorunuza uyan kasklar için önerilemize bakın.


2. Korumasız tekstil eldivenlerin renklerine kanmayın! Koruması tam olmayan eldivenleri sadece rengi ve güzelliği için seçmeyin. Korumalı ve mevsimlik eldivenleri tercih edin. Düştüğünüzde tekstil eldivenler sizi korumayacaktır. Sürtünerek aşınarak sizin yaralanmanıza neden olacak bir eldiven hiç giymemekle aynı oranda tehlikelidir. Motorunuz renkli ise üstünde olan bir rengin tonu yakın bir renk seçmeniz daha hoş görünecektir.
 

3. Üstü şahane altı şişhane modunda motorculardan olmayın! Mont veya pantolon seçerken uyum, sıcak, soğuk ve koruma görevini yerine getirecek sizi bunaltmayacak, terletmeyecek, üşütmeyecek, kat kat çıkabilen modelleri yani mevsimlik modelleri seçin. Koruma katmanları cepli olanlardan da tercih edebilirsiniz. Kot pantolon tarzında alt giyimlerden veya yandan fermuarlı çabuk çıkabilen modellerden motorunuza veya bedeninize uyanlardan seçebilirsiniz. Motor tipinize göre seçmenizde, deri veya dayanıklı aşınmaz tekstil modellerden seçerken hangi motor için aldığınızda önemlidir.
 

4. Motor ayakkabısına gerek var mı, hepsi bot gibi görünüyor? En büyük hatalardan biri budur, normal bir ayakkabı ile motor ayakkabısının farkı çok büyüktür. Herhangi bir kazada yere temas edip normal bir ayakkabının nasıl deforme olduğunu görmemiş olabilirsiniz. Siz hata yapmasanız karşınızdaki hata yapabilir. Hata olabileceğini düşünerek önceden önlem almak ve düzgün bir bot tarzı ayakkabı seçmek güvenlik açısından iyi olacaktır. Tarz önemli ama koruma daha önemlidir. Üstündeki renkler genel kıyafet renginize yakın veya içindeki renklerden olması sizi daha estetik gösterecek, gittiğiniz yerde garip karşılanmanızı engelleyecektir.
 

5. İç giyimi gömlek veya tişörtle tamamlamak yanlıştır. Nedeni çok basit, içinize giydiğinizin rengi ancak sizi ilgilendirir ama üstümüze giydiğiniz bir motor montu ise vücudunuzu sıkıştıracak içinizdeki gömleği kırıştıracaktır. Çıkarttığınızda içinizdeki gömleğin herhangi bakılır bir tarafı kalmayacaktır. O yüzden likralı kumaş tişörtlerden seçmek her zaman daha iyidir, çıkarttığınızda kırışık bir görüntü olmayacaktır.


 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.