Motor Aksesuarları Fiyatları

Motor Aksesuarları Fiyatları Pahalı mıdır?

İstatistikler Yalan Söylemez

Motosikletlerin yaygınlaşması ile birlikte ortaya çıkan motosiklet kazaları yüzünden 1900’lü yılların başından beri yani ilk bisiklete motor takılması ile yapılan motosikletlerden beri pek çok araştırmacı motosiklet kazalarına dikkat çekmeye çalışıyor. 1914 yılında Isle Man TT yarışlarında kask kullanımının zorunlu hale gelmesini sağlayan Dr. Garner ile başlayan motor aksesuarları kullanım bilinci günümüzde yasalar ile destekleniyor.

1981 yılında 900 adet motosiklet kazasının incelenmesi ile yayınlanan Hurt Raporu kazaların %90’ının motosiklete binildikten sonra geçen ilk saat içerisinde gerçekleştiğini, bu kazaların %50’sininde ilk 6 dakika içerisinde olduğunu sunuyor. 10 dakikalık yol için ekipman kullanmaya ne gerek var düşüncesinin yanlışlığı da Hurt Motosiklet Kaza Araştırması ile ortaya konuyor. Hurt raporuna göre uygun motor aksesuarları kullanımı kaza sonucu ortaya çıkan yaralanmaları azaltıyor. Hava şartları motosiklet kazalarının %98’inde etkisiz kalıyor. Bu durumda kışın motor aksesuarlarını eksiksiz kullanmak yaz mevsiminde gerek duymamak ile ilgili bahanelerde ortadan kalkıyor. Yayınlanan rapora göre trafikte görünür olmak ya da düzgün bir görüşe sahip olmak motosiklet kazalarını önleyen faktörler arasında yer alıyor. Motosiklet kullanırken reflektörlü ekipmanlar kullanılması ve gün ışığı farlarının açık olması kaza oranlarını azaltıyor.

Motor Aksesuarları Nelerdir?

Koruyucu ekipmanlar ve koruyucu kıyafetler motosiklet sürücüleri için üretilen aksesuarlardır. Motor lastiği, lastik bakım ve şişirme kiti, branda, yağ, kilit gibi ekipmanlar ise motosikletler için üretilen aksesuarlar arasında yer alır. Tam bir güvenlik sağlamak için hem kendinizi hem de motosikletinizi doğru ekipmanlar ile koruma altına almalısınız. Motosikletiniz için olan ekipmanlar kazaları önleme ya da kaza anında koruma sağlama amacına yönelik olmuyor. Bu ekipmanlar motosikletinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Hurt raporu da motosiklet kazalarının sadece %3’ünün motosiklet arızaları ile ortaya çıktığını bu arızalarında sürücüler tarafından bilinen ve göz ardı edilen arızalar olduğunu ifade ediyor.

Kişisel koruyucu aksesuarlar ise kaza veya sürüş anından kişisel güvenliğinizi sağlıyor. Motor kaskı gibi kullanımı yasalarla zorunlu hale getirilen motor aksesuarlarının yanı sıra boyunluktan motor botuna kadar kendinizi baştan aşağıya korumanızı sağlayacak ekipmanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Kişisel güvenlik materyalleri motorcu kıyafetleri ve koruyucu ekipmanlar olarak ikiye ayrılır. Motorcu kıyafetleri; motor montu, motor pantolonu, eldivenden oluşur. Koruyucu ekipmanlar arasında motor kaskı, sırtlık, bellik, dizlik gibi koruma ürünleri yer alıyor. Her koruyucu aksesuarın kendine ve kullanım bölgesine göre farklı özellikleri ve standartları bulunur. Deri motosiklet kıyafetleri için Avrupa Standartlarını kontrol etmek isterseniz EN 13595-1:2002 ibaresini kontrol etmeniz gerekiyor. Tekstil motor kıyafetleri içinde aynı standartlar geçerlidir. Ancak kıyafetlerin içinde bulunan zırh ve koruma gibi ekipmanlarda farklı standartlara bakmak gerekiyor. EN 1621-1:2007 ve EN 1621-2:2003 Avrupa Standartları ve CE ibaresinin bulunduğu zırh ve koruma ekipmanları güvenliğiniz için uygun ürünler arasında yer alıyor. Motosiklet botu seçerken EN 13634:2002, eldiven seçerken EN 13594:2002 ve CE ibaresi olan ürünleri tercih ederek doğru seçimler yapabilirsiniz. Motosiklet kaskı seçiminde ise hem SHARP testleri hem de ECE 22.05 tanımlarını kontrol ederek güvenli bir tercih yapabilirsiniz.

Motor Aksesuarları Nasıl Alınır?

Motor aksesuarı seçmek günümüzde karşılaşılan ürün çeşitliliği ile zor ve karmaşık gelebilir. Koruyucu ekipman seçimi yaparken malzemesi, tasarımı ve markası ön plana çıkar. Ancak yeni teknolojiler ile kafanızı karıştırmak yerine ürünün girmiş olduğu testleri ve Avrupa Standartları için uygun olup olmadığına bakarak daha kolay karar verebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz ekipmanın bedeninize uygun olması gerekiyor. İstediğiniz kadar kaliteli ve teknolojik bir ürün tercih edin bedeni sizin için uygun değilse ihtiyacınız olan güvenliği elde edemezsiniz. Tüm motor aksesuarlarında uyum önemlidir. Kendiniz için satın alacağınız motor aksesuarları sürüş pozisyonunda deneyerek almalısınız. Kask gibi sürüş pozisyonundan etkilenmeyecek ekipmanların bol olup olmadığını göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmalısınız. Tercih edeceğiniz koruyucu ekipmanların kalitesi kadar size uygun olup olmaması da önem taşıyor.

Sürüş güvenliğiniz için ihtiyacınız olan tüm motor aksesuarları ve koruyucu ekipmanları motosikletaksesuarları.com’da bulabilirsiniz. Kredi kartına taksit, kapıda ödeme, ücretsiz kargo ve iade garantisi gibi alışverişi keyfe dönüştüren avantajlardan yararlanarak ihtiyacınız olan ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.