Motor Botu Kullanmak İçin 5 Neden

Motor botu, motor sürücüleri tarafından tercih edilen motosiklet aksesuarları arasındadır. Bir motor kazası sırasında ayak ve diz bölgesinde yaşanabilecek sorunlara karşı motor botları kullanılır. Motosiklet kullanırken sürücülerin en az önem verdikleri bölgelerin başında ayaklar geliyor. Motosiklet botlarının kullanımı ayak sağlığı ve bir kaza karşısında bu bölgede yaşanacak sorunlara karşı etkili önlemler arasındadır.

Gelin motor botu kullanmak için 5 neden neymiş, bakalım;

  1. Rahat Motor Sürüş Deneyimi Sağlar

Motor kullanırken ayaklarınızı koyacağınız yerlere daha rahat tutunabilmek, ayaktan fren ya da debriyaj değiştirecekseniz motor botu kullanmalısınız. Motosiklet botları ayaktan frenli ya da vitesli motosikletleri rahat kullanmanızı sağlar. Bu botlar motosiklet aksesuarı rahat motor sürüş deneyimi için gereklidir.

  1. Kemik, Kas ve Bağları Korur

Ayaklarımızda 26 tane kemik, 33 tane kas ve 100 üzerinde bağ bulunur. Yürüme işlevini yerine getiren ayaklarımız bir motor kazasında yaralandığında iyileşmesi zor olabilir. Tarak kemiği ya da bağ kopması gibi durumlarda büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Motosiklet botu ayaklarınızda kemikleri, kasları ve ayak bağlarını korur.

  1. Ayak Bileği ve Topuk Kemiği Kırılmasına Engel Olur

Motor kazasında düşme durumunda ayak bileği ya da topuk kemiği kırılabilir. Bu durumu yaşamamak için motor botu kullanmalısınız. Motor botu kullanarak ayak bileğinizin ve topuk kemiğinizin kırılmasına engel olabilirsiniz. Özel koruma önlemlerine göre tasarlanan motosiklet botları ayak bileğini sarar, hem darbelere hem de sürtünmelere karşı ayak bileklerini korur.

  1. Kış Mevsiminde Olumsuz Hava Koşullarından Korur

Kış ayları motor kullanıcıları için çok zorlu bir mevsimdir. Özellikle ayaklarınızdan giren soğuk birçok hastalığa davetiye niteliğindedir. Bu yüzden de motor botu satın alarak kış mevsiminde yağmur gibi olumsuz hava koşullarına karşı ayaklarınızı koruyacaktır.

  1. Tarzınızı Ortaya Koyabilirsiniz

Motor botu satın aldığınızda tüm koruma özelliklerinizin yanında tarzınızı ortaya koymanıza da yardımcı olur. Dışarıdan gerçek bir motorcu gibi görünmek istiyorsanız motor montu, motor pantolonu, motor kaskı gibi aksesuarların yanında motosiklet botunu kullanarak tarzınızı ortaya kolayca koyabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.