Motor Ekipmanları

Motor Ekipmanları

Motosiklet Tarihi

Motosiklet tarihi 19. Yüzyılın 2. yarısında başladı. Motosikletler, ön ve arka tekerleği eşit boyda olan ve krank mekanizması ile arka tekerleğin döndürüldüğü güvenlik bisikletlerinin mirasıdır. Pierre Michaux 1860 yılında ilk pedallı bisikleti üretti ve adını “Velocipede” koydu. İlk buharlı motosiklet olan Michaux-Perreaux, Pierre’in izinden giden oğlu Ernest tarafından tasarlandı. 1868 yılından Fransız mühendis Louis-Guillaume Perreaux benzer bir buharlı bisikletin patentini aldı. 1881 yılında Phoenix Arizona’da daha küçük buhar kazanlı ve daha geniş tekerlekli saatte 12 mil hız yapan ilk başarılı motosiklet üretildi. Bu tasarımlarla birlikte artan motosiklet üretimi kendi sektörünün doğmasına neden oldu ve motor ekipmanları ile ilgili bir talep doğmaya başladı. Oluşan talebi karşılamak için piyasaya her geçen gün daha fazla motosiklet aksesuarı arz edildi.

Motor ekipmanları, motosiklet sürücüleri ve yolcuları için gerekli olan ekipmanlar ile motosiklet için gerekli olan ekipmanlar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Motosiklet kıyafetleri, dizlik, bellik, sırtlık gibi koruyucu ekipmanlar, eldivenler kişisel kullanım aksesuarları arasında yer alıyor. Branda, yağ, akü, çakmak gibi ürünler motor aksesuarları arasında bulunuyor.

Motor Ekipmanları Nelerdir?

Sürücü ve yolcunun konforu ile güvenliğini sağlayan ekipmanlar sürüş anında kişisel güvenlik sağlıyor. Her motosiklet ekipmanın sağlaması gereken belli bir standart bulunuyor. Motor ekipmanları kişisel güvenliği sağladıkları için belirli testler sonucunda piyasaya sunuluyor. Motosiklet ceketi, pantolonu gibi koruyucu kıyafetler Avrupa Standartları çerçevesinde aşınma katsayısı, darbe direnci, dikiş dayanıklılığı, delici direnci gibi farklı testlerden geçiyor. Bellik, sırtlık, dizlik gibi koruyucu zırh özellikli motosiklet aksesuarları da benzer testlere tabii tutulduktan sonra satışa çıkıyor. Motosiklet sürücüleri ve yolcularının motosiklet kaskı kullanımı zorunludur ve kullanmak cezai işlem gerektiriyor. Kask seçiminde de standartlar varken ayrıca DOT, SHARP, SNEL gibi testlerden geçen kasklar ve aldıkları puanlar da motor ekipmanları seçiminde etkili oluyor. Motosiklet aksesuarları motosiklet sürücülerinin kullandıkları motosiklet tiplerine göre de sınıflandırılıyor. Farklı tarz ve modellerde bulunan ekipmanlar motosiklet sürücülerinin zevkine hitap eden seçeneklerle üretiliyor.

Yola çıkan her motosikletin parçaları zamanla aşınıyor ve değişmesi gerekiyor. Her geçen gün daha konforlu ve güvenli sürüş için geliştirilen motosiklet aksesuarları da sürücülerin beğenisine sunuluyor. Motosiklet brandası, yağı gibi ürünler motosikletin ömrünü uzatıyor, değerini kolayca kaybetmesini engelliyor. Motosiklet çantası, elcik gibi motor aksesuarları sürücülerin konforunu sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor. Motor aksesuarları hem güvenlik hem de konfor sağlamak için sürücülerin beğenisine sunuluyor. Bunun yanında motosiklet ekipmanları modifiye amacıyla da kullanılıyor.

Motor Ekipmanları Nereden Alınır?

Motosiklet ekipmanlarını seçerken hem kalite standartlarına hem de uyumluluğa önem verilmesi gerekiyor. Kalite standartları ürünlerin ne kadar güvenilir olabileceği ile ilgili bilgiler veriyor. Kalite, marka ya da fiyat ne olursa olsun uyumluluk ön plana çıkıyor. Motosiklet kıyafetleri ve koruyucu ekipmanlarda doğru beden ve tasarım tercihinin doğru olması güvenlik konusundan büyük önem taşıyor. Motosiklet için kullanılan aksesuarlarda marka ve model uyumluluğu ön plana çıkıyor. Motosiklet sürücülerinin motosikletleri ile ilgili yapacakları tüm tercihlerde bu uyumluluğa dikkat etmeleri gerekiyor.

Motosikletaksesuarları.com, motor ekipmanları alanından dünyaca ünlü kalitesini ve güvenilirliğini sağlamış markaları sizler için bir araya getiriyor. Motosiklet aksesuarları ürün çeşitliğinde alanın en geniş ürün yelpazesinde sahip olan sitemiz en iyi fiyat garantisi ile de ön plana çıkıyor. Hızlı teslimat ve müşteri memnuniyeti konusunda da ödün vermeyen motosikletaksesuarları.com’un avantajlı alışveriş fırsatları herkesin aksesuar ihtiyacını karşılamasını sağlıyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.