Motor Gezilerinde Gerekli Olan Motosiklet Aksesuarları
Motosiklet ile birlikte rüzgârı geride bırakıp uzun yolculuklara çıkmak, keyif sürüşleri yapmak her motosiklet tutkununun sevdiği anlardır. Günübirlik gezileri haftalık, aylık gezilere uzatmak, turlar düzenleyip yola çıkmak için motosiklet aksesuarları şart. Yol güvenliğini sağlamak, riskleri minimum seviyeye düşürmek adına sürücülerin konforu ön planda tutularak tasarlanmış motor ekipmanları, yolculuğun daha da keyifli olmasını sağlıyor. İşte motor gezilerinde kullanmanız gereken aksesuarlar;

Motosiklet Kaskı & Motosiklet Montu

Motosiklet kaskı ve montu sadece uzun gezilerde değil şehir içi günlük kullanımlarda dahi elzem olan, zaruri aksesuarlardır. Baş bölgesinin alabileceği her türlü darbeye karşı kask kullanmak koruyucu olacaktır. Motosiklet kaskı modelleri arasında açık kask, kapalı kask, çeneden açılır kask gibi çeşitli alternatifler bulunuyor. En güvenilir olanı şüphesiz kapalı motosiklet kaskıdır. Motosiklet montu seçiminde ise gövde, dirsek, bel gibi bölümlerde desteğin olup olmadığı, mevsime karşı dayanıklılığı göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Motosiklet Pantolonu & Motosiklet Tulumu

Motosiklet yolculuklarında dört mevsim sağlıklı, konforlu bir sürüş için üretilmiş olan motosiklet pantolonu ve tulumları; ergonomik yapısı nedeniyle sürücüler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Uzun yolculuklarda, turlarda, macera gezilerinde dış etkenlere karşı maksimum koruma sağlamak için motosiklet tulumu ve pantolon beklentileri sonuna kadar karşılıyor. Motosiklet tulumu günlük kıyafetlerin üstüne giyilebilen, yekpare bir aksesuar odluğundan daha kullanışlı, pratik oluyor. Üstelik giyilmediği zamanlarda katlanıp küçültülerek motosiklet bagajına sığdırılabiliyor. İki parça veya tek parça fark etmeksizin uzun yolculuklarda giysilere önem göstermek gerekiyor.

Motosiklet Çantası & Motosiklet Bagajı

Motosikletlerin ve hatta ticari motosikletlerin arkasında topcase yani motosiklet bagajı monte edilebiliyor. Sürücüler, geniş hacimli motosiklet çantalarını uzun yolculuklarda tercih ediyor. Esasında sırtta çanta taşımak her zaman çok güvenli ve konforlu değildir. Motosiklet çantası tercih edilirken motosiklete monte edilebilen, kemer veya mıknatıslarla motora yapıştırılabilen aksesuarlar tercih etmek gerekiyor. Şehir içi gezilerde küçük sırt çantaları kullanışlı olurken uzun gezilerde eşyalar, aksesuarlar derken çanta yetersiz kalabiliyor.
Motor gezileri için plana göre daha pek çok aksesuar, malzeme alınabilir. Ancak işin güvenlik yönünden baktığımızda en gerekli, temel aksesuarlar yukarıdaki malzemelerden oluşuyor. Motosiklet aksesuarlarının hayat kurtarıcı olduğu gerçeğini küçümsememek gerekiyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.