Motor Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Motosiklet deneyimi çok ayrı keyif verici bir deneyimdir. Motor her ne kadar bir tutku olsa da kendinizi iki tekerlek üzerinde güvende hissetmeniz gerekiyor. Bunu sağlayabilmek için de motor kıyafeti seçimine önem vermeniz gerekiyor.  Motosiklet kullanırken doğru kıyafetleri tercih etmezseniz hayati tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak doğru kıyafetlerle motosiklet kullanırken yaşayacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz.

Güvenliği Düşünülmüş Ürünleri Seçin

Motosiklet için kıyafet seçerken kask, mont, ayakkabı ya da başka bir aksesuar seçerken en önemli özelliklerden biri güvenliğin düşünülmüş olmasıdır. Bazı motosiklet kıyafetleri sadece tarz olması açısından üretilir. Birçok motorcu da bu kıyafetleri hem yakıştığını düşünerek hem de fiyatı dolayısıyla satın almayı tercih eder. Ancak motor kıyafeti alırken tüm güvenlik detaylarının düşünüldüğü parçaları tercih etmeniz gerekiyor. Böylece yaşadığınız olumsuz bir durum anında can güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Mevsime Göre Tercih Yapın

Motosiklet daha çok bahar ve yaz aylarında kullanılsa da tutkunlar için bazen mevsimin anlamı olmuyor. Bu yüzden dört mevsim motosiklet kullanan kişilerle karşılaşabiliyorsunuz.  Bu süreçte kıyafet seçimini mevsimine göre yapmanız gerekiyor. Kış aylarında motor kıyafeti seçerken sizi kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuzluklardan koruyabilmelidir. Ayrıca yaz ayları için motor kıyafetinizi seçerken hava alabileceğiniz terleme yapmayacak geçirgenliği yüksek ürünleri tercih edin. Ayrıca kıyafetlerinizin su geçirmez olmasına da özellikle dikkat etmelisiniz.

Bedeninize Uygun Kıyafetler Satın Alın

Motor kıyafetini seçmeden önce bedeninize uygun olduğundan emin olmalısınız. Çünkü bedeninize uygun olarak seçmediğiniz bir kıyafet olursa korumalık bölgelerde tam fayda sağlamaz. Koruma amacıyla üretilen bölgeler vücudunuzda tam o yere karşılık gelmediğinde bir kaza anında sizleri koruma görevi görmez. Bu yüzden bedeninize uygun kıyafetler seçmeye özen gösterin.

Güvenilir Markaları Tercih Edin

Ülkemizde motor kıyafetini satan çok sayıda marka bulunmaktadır. Ancak bazı markalar motor kıyafetlerinde hem ulusal hem de global olarak bir marka haline gelmiştir. Bu yüzden belli bir kaliteyi yakalamış ve güvenilir olduğunu kanıtlamış markaların motor kıyafeti tercih etmek her zaman daha iyi olur. Böylece bir kaza anında başınıza gelebilecek tüm olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.