Motor Kıyafetleri

Motor Kıyafetleri

Güvenliğiniz Önceliğiniz

Motosikletlerin yaklaşık 1 asırdır devam eden yolculuğunda artık güvenlik lüks değil zorunluluk haline geldi. Üretimin hızlanması, çeşitliliğin ve rekabetin artması ile birlikte daha kolay ulaşılabilir hale gelen motor kıyafetleri sayesinde sürüş güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Motosiklet güvenliği ile ilgili pek çok ülkenin çalışmaları bulunuyor. Koruyucu ekipman kullanımı artık yasalar ile belirleniyor. Motosiklet kaskı kullanımı neredeyse pek çok ülkede ehliyet ile aynı zorunluluk seviyesinde iken aynı yaptırımlar motor kıyafetleri içinde tartışılıyor. Sürüş güvenliğini sağlayan tüm ekipmanlar, ATV kullanıcıları için gözlükler bile zorunlu hale getiriliyor. Kişisel güvenliğiniz için yasalara ve kurallara gerek duymazsınız. Söz konusu olan can güvenliğiniz olduğunda en ufak detaylara dikkat etmelisiniz. Malzeme seçiminden tasarıma kadar pek çok güvenlik ve koruma detayına sahip olan koruma ekipmanlarını seçerken hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Motor Kıyafetleri Nelerdir?

İlk kez motosiklet sahibi olan bir insan için tek koruma motosiklet kaskıdır. Dışarıdan bakıldığında bir motosiklet sürücüsünün en dikkat çekici aksesuarı kask olduğu için bu yanılgı oluşur. Motosiklet pantolonu, motosiklet montu, eldiven, kask, içlik, korumalıklar ve hatta botlar koruyucu kıyafetler arasında yer alıyor. Dışarıdan bakıldığında önemini anlaşılmayan ancak sürüş esnasında güvenlik adına ayrı ayrı önemli görevleri olan motor kıyafetleri birlikte kullanıldığında üst düzey koruma sağlıyor.

Motosiklet kaskı kaza anında kafa yaralanmalarını engellediği gibi darbeyi absorbe ederek beyin hasarlarına karşı koruma sağlar. Bu nedenle vücudun en hassas bölgelerinden olan kafatasını koruma görevi günümüzde yasalarla sağlanıyor. Motosiklet montu ve pantolonu modellerine göre iç korumalıkları olan kolay zedelenen iç organları, omurgayı, kaval kemiklerini koruyacak şekilde tasarlanan kıyafetlerdir. Bu kıyafetlere ek olarak sürüş hakimiyetinde önem taşıyan eldiven kullanımı, bel ve boyun bölgesi için ekstra korumalık kullanımı ve sürüş rahatlığı ile ayaklarınıza koruma sağlayan bot kullanımı ihmal edilmemesi gereken güvenlik önlemleri arasında yer alıyor.

Motor Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

En güvenilir motor kıyafeti doğru seçilmiş motor kıyafetidir. Bedeni, kullanım konforu sizin için en uygun olan motor kıyafetleri ile dünya standartlarının üzerinde koruma sağlayan ama size uyum sağlamayan bir koruma kıyafeti karşılaştırıldığında kazanan açık ara size uygun olan koruyucu ekipmanlar olur. Uygun ekipmanı bulmak kadar doğru ekipman tercihi yapmakta önemlidir Doğru bedende seçilen ekipmanlar bedeninize tam oturur ve koruma sağlayacakları bölgelerde yüksek performans gösterirler. Motosiklet giyim malzemeleri arasından tercihinizi yaparken doğru beden seçiminin yanı sıra kıyafetlerin sürüş pozisyonunda üzerinizde nasıl durduğuna da dikkat etmelisiniz. Sürüş pozisyonunda koruma ekipmanlarının doğru yerlere geldiğinden emin olmadan seçimlerinizi yapmamalısınız.

Motor kıyafetleri seçiminde etkili olacak bir diğer husus ise ürünün standartlarıdır. Avrupa standartlarında belirlenmiş motor kıyafetleri arasından seçiminizi yapmalısınız. Almak istediğiniz motosiklet giyim malzemeleri üzerinde CE ( Avrupa Birliği Standartları) etiketi ile birlikte motosiklet botları için: EN 13634:2002, tekstil ürünleri için EN 1395-1,deri ürünler için EN 1395-1:2002, korumalıklar için EN 1621-1:2007 ve EN 1621-2:2003 ve eldivenler için EN 13594:2002 ibarelerini kontrol edebilirsiniz. Koruyucu ekipman seçimi ile ilgili temel hususlara dikkat ettiğiniz sürece tercih etmiş olduğunuz motosiklet kıyafetleri ihtiyacınız olan korumayı sağlar.

Alanında saygınlığını ve güvenilirliğini kanıtlamış markaları motosiklet tutkunları ile bir araya getiren motosikletaksesuarları.com ile ihtiyacınız olan tüm motor kıyafetlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Sitemizin sunduğu kapıda ödeme, kredi kartına taksit, iade garantisi, hızlı teslimat gibi alışveriş kolaylıkları ile ihtiyacınız olan ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.