Motor Pantolonu

Motor Pantolonu

Motor Kıyafetleri ile Yüksek Sürüş Güvenliği

Motosiklet sürücülerinin büyük bir çoğunluğu motosiklet ceketi kullanımını daha çok önemsiyor. Motor kıyafeti kullanan sürücülerin %97’si motor ceketi kullanırken sadece %45’i motor pantolonu kullanıyor. Yapılan incelemeler sonucunda beş kazanın dördünde ortaya çıkan yaralanmaların %81’inin bacak bölgesinde olduğu, bu yaralanmaların %32’sinin kemik kırığı ile sonuçlandığı görüldü. Aynı oran kol bölgesi yaralanmaları için %56 ve bu yaralanmaların %17’si kırık ile neticeleniyor. Motosiklet ceketleri sadece kol bölgesindeki kemikleri korumuyor bütün iç organlar, omurga ve bel bölgesi içinde koruma sağlıyor ancak motosiklet pantolonu kullanmamanın bedeli de kaza istatistiklerine göre oldukça ağır oluyor.

Motor Pantolonu Nasıl Olmalıdır?

Koruyucu kıyafet seçimi yaparken vücudunuzu iyi tanımalısınız ve kaza esnasında yaralanma riski yüksek olan bölgeleri bilmelisiniz. Koruyucu kıyafetler yapılırken bölgeler belirlenir ve her bölge için ayrı koruma yöntemi ve teknolojisi kullanılır. Eğer korumalı bir pantolon tercih edecekseniz Bölge 3 olarak adlandırılan kalça, diz çevresinde darbe koruyucuları olması gerekir. Bölge 2 olarak işaretlenen kısım ise üst bacak ve diz çevresinde kalan bölgedir. Bu bölgenin kırılma ya da çatlamaya karşı korunmasından ziyade sürtünme, aşınma ve asfaltta yanma gibi hasarlara karşı korunması gerektiğinden aşınmaya dayanıklı malzemeler kullanıldığından emin olmalısınız. Ayak bileklerine doğru inen iç bacak ve baldır kısımları Bölge 4 olarak işaretlenir ve daha az riskli bir bölgedir. Bu bölgede kullanılan malzemeleri elastikiyetinin olması ve hava akışını sağlaması yeterlidir.

Motor pantolonu tekstil veya deri olarak iki farklı şekilde üretiliyor. Aşınma oranının yüksek olması motosiklet sürücülerini deri kullanmaya yöneltiyor olsa da gelişen teknolojiler ile üretilen tekstil pantolonlar da oldukça konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. Kıyafet seçiminizi yaparken tercih ettiğiniz ürünün üzerinde CE ve EN 13595-1 ibareleri olup olmadığını kontrol ederek en azından Avrupa Standartları çerçevesinden testlere tabii tutulup tutulmadığını öğrenebilirsiniz. Darbeye karşı koruyucu ekipmanları iç astarında barındıran bir korumalı kot pantolon gibi bir model tercih edecekseniz koruyucu parçaların CE ibaresi ile EN 1621-1:2007 veya EN 1621-2:2003 ibarelerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Motosiklet pantolonları içerisinde bulunan darbe emiciler ve yük dağıtıcılar fiber, yüksek yoğunluklu köpük, karbon fiber, titanyum, köpük destekli polimer gibi malzemeler ile yapılıyor. Olası bir kaza anından kesilme, sürtünmeden dolayı yanma, çatlama ya da kırılma gibi oluşabilecek komplikasyonları azaltmaya yönelik korumalar sağlıyor.

Motosiklet Pantolonu Nasıl Seçilir?

Motosiklet kullanırken tercih edeceğiniz kıyafetleri seçerken beden konusunda çok hassas davranmalısınız. En kaliteli ürünleri tercih ediyor olsanız bile vücudunuza oturmuyorsa sizin için yeterli güvenlik sağlayamaz. Bedeni ne çok dar ne de çok bol modelleri tercih etmemelisiniz. Üzerinizdeyken rahat hareket edebildiğiniz sürüş pozisyonunda iken koruyucu ekipmanların doğru bölgelere geldiği bedenler en doğru tercihiniz olur. Kıyafetinizin üzerinde reflektör olması özellikle gece motosiklet kullanımında görünürlüğünüzü arttıracağı için kaza olasılıklarını da bir nebze olsun azaltır.

Motorcu pantolonu sadece kazalara karşı koruma sağlamıyor aynı zamanda olumsuz hava şartlarında motosiklet kullanmanın zorluklarını ortadan kaldırıyor. Hava akışını sağlayan nefes alan kumaşlar ile üretilen pantolonlar su geçirmez özellikleri ile yağmur, kar gibi hava olaylarından etkilenmenize ve hastalanmanıza engel oluyor. Yaz ve kış için farklı pantolonları tercih edebileceğiniz gibi iç astarlı modelleri her mevsimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz pantolon diğer motosiklet kıyafetleri ile uyumlu kullanılabilir. Motosiklet montuna takılan ya da fermuarlanan modeller tulum benzeri bir kullanım rahatlığı sağlıyor. Askılı, fermuarlı, paçadan fermuarlı motor pantolonu modelleri ile konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Motosikletakseuarları.com, güvenliğinizi ve sağlığınızı koruyacak motor pantolonu ihtiyaçlarınızı güvenilir markaların kaliteli ürünleri ile gidermenizi sağlıyor. Alanında uzman ekibi ile en iyi fiyat, en geniş ürün yelpazesi, en yüksek müşteri memnuniyeti ve en hızlı teslimat söz veren sitemizin sunduğu uygun ödeme seçenekleri ile motosiklet aksesuar ve ekipmanları ile ilgili ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.