Motor Pantolonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet kullanmak birçok kişi tarafından hayati riskleri sebebiyle tercih edilmiyor. Ancak son zamanlarda motosiklet aksesuarlarında yaşanan tasarım gelişmeleri sayesinde motor sürüşleri son derece güvenli hale gelmeye başladı.  Motosiklet sürerken hem tarz ve konfor olarak hem de güvenlik anlamında önlem alabilmek adına tüm aksesuarları dikkatlice seçmelisiniz.

Motosiklet kullanırken tercih edeceğiniz ürünlerden biri de motor pantolonu olacaktır. Motor kullanırken kask, eldiven ya da mont gibi pantolon da çok önemli bir aksesuardır. Motosiklet pantolonları olumsuz hava koşullarında güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Ayrıca kaza anında yaşayacağınız olumsuzlukları da ortadan kaldırır.  Her motosiklet aksesuarında olduğu gibi pantolon seçerken de dikkatli hareket etmelisiniz.

Motor Pantolonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motor pantolonu seçerken detaylı incelemeli ve doğru ürünü seçmelisiniz. Bir mont alırken dikkat etmeniz gereken teme noktalar şu şekildedir;

  • Pantolon üzerinde yer alan koruma detaylarını inceleyin. Bel, kalça ve diz bölgesinde yeterli koruma önlemlerinin alındığından emin olun.
  • Motosiklet pantolonunun giyeceğiniz mevsim koşullarına uygun kumaş ve modele sahip olması gerekiyor.
  • Satın alacağınız pantolon üzerinize tam oturmalıdır. Bol modeller koruma sağlamazken dar modeller ise sürüş konforunuzu düşürür.
  • Motor pantolonunda yansıtıcı reflektör detayları olmalıdır. Bu özellik sayesinde gece motor sürseniz de fark edilebilirsiniz ve güvenlik önlemlerini almış olursunuz.
  • Yağışlı havalarda da kullanabilmesi için motor montunun su geçirmezlik özelliği olması gerekiyor.

Motor Pantolonu Modelleri

Motor pantolonu güvenlik açısından iyi tasarlanmalıdır. Düşme durumunda sürtünme ya da yaralanmalara karşı alt bedeninizi korumalıdır. Bel bölgenizden ayaklarınıza kadar her bölgede yaşanabilecek zararları en aza indirebilmelidir.

Motosiklet pantolonu;  rüzgar, yağmur, sıcak ve soğuk gibi her hava koşulunda sürüş deneyiminizi etkiler. Bu yüzden pantolonun doğru seçilmesi gerekiyor. Kışlık ürünler sizi ısıtırken yazlık modeller de aşırı sıcak havalarda sizi serin tutar. Ayrıca suya karşı dayanıklılığı sayesinde yağmurlu havada motor sürebilirsiniz. Ayrıca rüzgarlık teknolojili ürünler rüzgarlı havalarda sorun yaşamadan motor sürmenize yardımcı olur. Deri, tekstil ya da kevlar bir motosiklet pantolonu satın alabilirsiniz. Deri tasarımlar yüksek koruma sağlarken su konusunda dayanıksızdır. Tekstil tasarımlar sürtünmeye karşı dayanıklı olur.  Kevlar kot modeller ise  günlük kullanım için tercih edebileceğiniz seçeneklerdir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.