Motorcu Kaskları, Eldivenleri, Pantolonları ve Çizmeleri Nasıl Olmalıdır?

Motosiklet ekipmanları ve aksesuarları içerisindeki en önemli kısmı güvenliğimizi sağlayacak ürünler oluşturmaktadır. Güvenli ve konforlu bir sürüş için gerekli olan bu ürünler bizim hayatımızı kurtaracak niteliktedir. Her motorcunun bulundurması gereken ve yasal bir zorunluluk olan kaskın oldukça sağlam bir maddeden üretilmesi gerekmektedir.

Kaskımızın termo plastik veya kevlar gibi bir malzemeden yapılmış olması şart. Mümkün olduğunca hafif olması gereken kasklarımızın tam kapalı olması can güvenliğimizin açısından önemlidir. Kışında görüş mesafemizi artırmak için kaskımızın içine buğu camı takabiliriz. Kaskın alt kısmındaki çenemizi tutan kayışı her kullanımda bağlamalıyız. Kaskımızın güvenlik standartları ise alttaki kayışın yanında yazmaktadır. Bu kısımda ‘E’ yazan ürün Avrupa’daki testlerden başarıyla geçmiş olan ürünlerdir.
 

Motosikletteki en ihtiyaç duyulan ekipmanların başında eldivenler gelmektedir. Yaz ayları özellikle terlememek için fileli ya ince eldivenler kullanmayı tercih etmekteyiz. Fakat biz tercihlerimizi güvenden yana yapmak zorundayız. Eldivenlerimizin deri olmasına ve üzerinde koruyucularının olmasına dikkat etmeliyiz. Aynı şekilde bu koruyucuların eldivenlerin iç kısmında da yer alması gerekiyor. İç kısımlarında kaskımızı silebilecek süet lan olmasınada dikkat edilmelidir.

Motosiklette kullanılan botlar ise motora özel olmalıdır. Özellikle yaz aylarında giyiyorsak botlarımızın hava geçirgen olmasına dikkat etmeliyiz. Botlarımızın burnunda, topuğunda, iç ve dış kemiklerimizn bulunduğu kısmında ve kaval kemiklerimizin olduğu yerde özel korumaları olması gerekiyor. Bu korumalar ayaklarımızın bükülmesini engelleyecektir.

Diğer bir ekipmanız olan motosiklet pantolonlarımızın ise yine motorlara özel olarak üretilmesi gerekiyor. Motorcu pantolonlarının içlerinde kalçalarımızı, kaval kemiklerimizi ve diz kapaklarımızı koruyacak olan özel malzemelerin bulunması gerekiyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.