Motorcular Nasıl Eldiven Kullanmalıdır?

Motorcular Nasıl Eldiven Kullanmalıdır?

Sorun yaşamadan tüm motor aksamlarını pratik bir şekilde kontrol edebilmek için eldiven tercihi çok önemlidir. Seçilen eldiven gaz, fren, sinyal, debriyaj gibi kontrol düğmelerini kullanmaya engel olmayacak konforda olmalıdır. Aynı zamanda olası kaza anlarında sürtünme – yaralanma – bir şey batma gibi durumları önleyecek nitelikte ve kalitede olmalıdır. Rüzgar, yağmur ve güneş gibi iklime bağlı dış etkenlerin düşünülerek eldiven modeli tercih edilmelidir. Özellikle eldivenin kalitesi büyük önem arz ediyor. Zira bol veya çok sıkı eldiven sürüş esnasında kan dolaşımını zorlayabilir, eldivenin elden çıkmasına sebep olabilir. Tüm bu etkenler düşünüldüğünde motosiklet eldiveni vazgeçilmez bir aksesuar haline geliyor. Motosiklet ekipmanları arasında vazgeçilmez bir yerde bulunan eldivenler aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır;

Korunaklı olmalıdır

Motosiklet eldiveni sadece soğuğa ve yağmura karşı kullanılan gündelik eldivenlerden değildir. Bu eldivenlerin amacı kaza anlarında sürücünün düşüşü esnasında elleri darbelerden korumaktır. Zira düşüş anında sürücünün ellerine metal, cam, taş gibi cisimler batabilir, sürtünmeden ötürü deri parçalanabilir veya ezilme tehlikesi geçirebilir. Bu tip durumların yaşanmaması için eldivenlerin üst bölümü sert plastik ile korunaklı,  eklemler ise bölgesel bazlı ek destekle tasarlanmış olmalıdır.

İçten destekli olmalıdır

İç kısmı polar olan dışı sert materyal ile darbelere karşı desteklenen motor eldiveni, hem yumuşak bir eldiven konforu hem de güvenli bir sürüş keyfini beraberinde getiriyor. Motosiklet eldiveni modelleri incelendiğinde birçok model ve renk çeşidi olduğu görülüyor. Kış mevsiminde içten destekli, yaz mevsimindeyse fileli malzemeden üretilmiş motor eldiveni tercih edilmelidir. Özellikle bileğe kadar uzanan bilek korumalı motor eldiveni olarak geçen modeller üst seviye koruma sağlar.

Kaliteli materyalden üretilmiş olmalıdır

Motosiklet eldiveni modelleri renk renk, model model motor aksesuarları sayfalarında yerini alıyor. Genelde görüntüsüne ve bedenine göre seçilen eldivenler aslında teknik özellikler detayında yer alan materyal malzemelerine göre seçilmelidir. Örneğin su geçirmez yapıya sahip gora-tex eldivenler kışın; fileli, nefes alabilen yapıdaki eldivenler ise yazın tercih edilmelidir. Tekstil motor eldivenleri özellikle incelenmelidir. Zira motor eldivenleri arasında en zayıf yapıya sahip kumaş tipi tekstil olanlardır.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.