Motosiklet Aksesuarları Mağazası

Motosiklet Aksesuarları Mağazası

Motosiklet kullanırken güvenliğinizi sağlamak için bir çok aksesuara ihtiyacınız olacaktır. Motosiklet kaskı, motosiklet montu, eldiveni, botu, pantolonu gibi motosiklet giyim ürünlerinin yanı sıra; dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanları ve motorunuz için motosiklet brandası, çantası, yağı, lastiği gibi bir çok motosiklet aksesuarını bir arada bulabileceğiniz yer, motosiklet aksesuarları mağazasıdır.
Bu aksesuarların bir kısmını, motosikletinizi aldığınız bayilerde de görebilirsiniz. Ancak çeşitler son derece kısıtlı olacaktır ve satıcılar genellikle motosiklet sattığından, motosiklet aksesuarı konusunda yeterince bilgiye sahip olmayabilirler. Burada önemli olan sizin güvenliğiniz olduğundan, işinin uzmanı ehil kişilerden aksesuarlarınızı temin etmeniz son derece yerinde olur. Özellikle sizin için doğru olan bedenin ne olduğuna karar vermeniz bakımından, satıcının yardımı çok önemlidir.

Diyelim motosiklet kaskı alacaksınız, ilk önce satıcı, bedeninizi tespiti için, kaşınızın 1 cm üzerinden bir mezura yardımı ile kafa çevrenizi ölçmelidir ve beden tablosuna göre uygun olan kaskı önermelidir. Eğer bunu yapmıyorsa, ölçmeleri için, siz uyarmalısınız. Çünkü motosiklete yeni başlıyorsanız ve hayatınızda ilk kez kask kullanacaksanız, kaskı giydiğinizde doğru beden olduğunu anlamanız çok güçtür. Genellikle bir-iki beden büyük kask size çok rahat gibi geldiğinden, onu alma eğiliminde olmanız olasıdır. Oysa sözgelimi kafa çevreniz 57 cm ise kask bedeniniz M bedendir ve ilk kez M beden bir kask denediğinizde kaskın kafanızın üst kısmının tamamını tam olarak sardığını hissetmeli ve yanaklarınızı da iyice bastırdığını hissetmelisiniz. Çünkü kaskın pedleri %10 civarında basılacak ve bollaşacaktır. Ancak kaskın üst kısmında bir acıtma hissi varsa, kaskın iç yapısı sizin kafa yapınıza uymamış olabilir. Bunu tahlil edebilecek kişi de yine aksesuar satıcısıdır.

Motosiklet kıyafetlerinde de benzer bir durum söz konusudur. Korumalı motosiklet giysilerinin doğru bedende olması son derece önemlidir. Motosiklet montlarında genellikle omuzlarda ve dirseklerde koruma bulunur. Sizin vücut yapınıza göre bu korumaların iyi oturduğu doğru motosiklet montu ve pantolonunu bulmanız önemlidir. Ayrıca ihtiyacınıza göre, yazlık, kışlık ya da dört mevsim motosiklet kıyafeti seçmenizde de yardım alabileceğiniz uzman bir kişi olması iyi olur. Eğer her mevsim yeni motosiklet kıyafeti almak istemiyorsanız, gerçekten dört mevsim ürünler seçmelisiniz. Bunun için de içindeki içliklerin mümkünse su geçirmez astarı ayrı, termal astarı ayrı olmak üzere, 2 farklı katman halinde çıkabilen ve hepsi çıktığında üzerinde file kısımlar bulunan motosiklet kıyafetleri tercih etmeniz yerinde olur. Eğer satıcı size, sadece göğsünde iki küçük fermuarlı havalandırma deliği bulunan bir montu dört mevsim olarak satmaya çalışıyorsa, bilin ki o montu yaz aylarında giymeniz son derece zor olacaktır.

Eğer motosiklet ile yakından ilgileniyorsak, bir süre sonra aşina olduğumuz, çevremizde kullananları gördüğümüz iyi bilinen çeşitli motosiklet aksesuar markaları olacaktır. Güvenilir bir aksesuar markasının ürününü almak elbette önemlidir ancak her markanın iyi ürünü olduğu gibi, çok iyi olmayan ürünleri de olabilir. Dolayısıyla aslında ürünü malzeme, konfor ve diğer özellikler bakımından incelemeniz de önemlidir. Daha az tanınan bir markanın çok iyi özellikteki kaskını, daha çok tanınan bir markanın kötü özellikteki kaskıyla aynı fiyatta bulabilirsiniz. Burada da yine satıcının güvenirliliğinden yardım alabileceğiniz gibi, internetten yurtdışı yorumlarını da araştırarak destek alabilirsiniz.

Eskiden İstanbul’da motosiklet aksesuarları mağazaları; Kadıköy, Hasanpaşa, Kızıltoprak ya da Şirinevler gibi belli semtlerde toplanmışken, artık bir çok markayı aynı çatı bulabileceğiniz Bostancı Motosiklet Aksesuarları Mağazası’na gelebilir ve Arai, Shoei, Schuberth, Nolan, AGV, Caberg, HJC, Marushin gibi kask markalarını, ya da Dainese, Alpinestars, Revit, Richa gibi motosiklet kıyafet markalarını yakından inceleyebilir ve deneyerek satın alabilirsiniz. Eğer mağazamıza ulaşma imkanınız yoksa, online motosiklet mağazamız motosikletaksesuarlari.com ‘u ziyaret ederek, ürünlerinizi internet üzerinden sipariş edebilirsiniz. 0216 550 49 05 ve 06 numaralarımızdan destek alabilir ve aklınızdaki sorulara yanıt alabilirsiniz. Ayrıca sitemizin sağ alt köşesindeki canlı destek kısmından da sorularınızı iletebilirsiniz.
 
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.