Motosiklet Aksesuarlarında Marka mı Ürün Özellikleri mi Önemli?
Bazı sektörlerde ürün mü yoksa marka mı daha önemli sorusu akıllara geliyor. Motosiklet aksesuarları dünyasını ele aldığımızda ürün & marka kıyasından ne çıkacağı kişilere bağlı olarak değişebiliyor. Ürün tam anlamıyla somut bir nesneyken marka daha soyut bir kavramı ifade ediyor. Marka genellikle zihinlerde belli bir algı oluşturur. Rekabet piyasasında üründen çok marka öne çıkar, markalar birbiriyle mücadele eder. Marka, algılara hitap eder, ürünü satın almaya iter. Ürün ise bizzat kendini tanıtarak insanlara ulaşır. Motosiklet aksesuarları da böyledir; mont, kask, eldiven, tulum, maske… Motor ekipmanlarında markadan çok ürünün teknik özelliklerinin öne çıktığını söylemek mümkündür.

Bir motosiklet kullanıcısı, motor sürüşleri için ihtiyaç duyduğu kaskı alırken önce açık kask, kapalı kask ayrımı yapar. Akabinde ise markaları inceler; AGV, Aral, Bell, Nox, Caberg, LS2, Nolan, Givi, Shark, Shoei ve çok daha fazlası hedef kitleyi bekler. İyi bir kask öncelikle malzemesi ve modeliyle ‘güvenilir’ olmalıdır. Dış kabuk yapısı sert, iç kısmı ise sürücünün konforunu sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Güvenilir kask için kapalı kas tercih edilmelidir. Kapalı kask modelleri arasından seçim yaparken kaskın sahip olduğu güvenlik sertifikaları, kaskın çıkarılabilir aksesuarları, kabuk malzemesi gibi birçok detaya bakılır. Bu aşamalarda fark edileceği üzere marka önemini yitirir. Materyal öne çıkar, kaskın sunduğu özellikler satın alma kararını etkiler. Motor aksesuarları alışverişinin genelinde bunu söylemek mümkündür. Ürünün verdiği his, kullanım ömrü, kullanıcı yorumları daha sonra aynı ürünü almaya ve başkalarına önermeye etkendir.

Motosiklet kaskı, montu, eldiveni en temel üç ekipmanı oluşturuyor. Türkiye’de ve dünyada güvenli motosiklet sürüşü için gerekli olan bu aksesuarlarda daima kalite ve dayanıklılık aranılır. Bu nedenle markalar her zaman en iyisi olmak için yenilikçi adımlar atar, teknolojik gelişmelerden yararlanarak beklentileri karşılayan motosiklet aksesuarları, sürüş konforunu artırıyor, sürücülere güvende olduklarını hissettiriyor. Bilinçli kullanıcılar trafiğe çıkmadan önce hayatlarını koruma altına almak adına güvendikleri marka ve ürünleri tercih ediyor. Motor aksesuarları hem kadın hem erkek sürücüler için farklı ürün tasarımlarıyla tüm motor tutkunlarına hitap ediyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.