Motosiklet Aksesuarlarını Yenileme
Motosiklet aksesuarları bir motor sürücüsünün motoru kadar önem teşkil ediyor. Tecrübeli sürücülerin ısrarla motor ekipmanlarını ve giysilerini güncellemesi, özen göstermesi bu nedenledir. Kask, mont, bot, tulum gibi çeşitli motor aksesuarları kullanım ömrü uzun olan eşyalardır. Hiçbir mont bir sezonda yıpranmaz, eldivenler aşınmaz. Elbette kaliteli, güvenilir marka motosiklet aksesuarları için geçerli bu durum. Neticede piyasada kalitesiyle öne çıkan, dünya standartlarında kaliteye sahip olan motosiklet kaskını çok daha ucuza yan sanayi üretimi olarak almak mümkündür. Böyle ürünlerin kullanım ömrü değil bir sene ancak birkaç aylık oluyor. Hatta en ufak kazada sürücüyü yarı yolda bırakıyor, ölümcül sonuçlar bile doğurabiliyor. Kalitesiz ürün almamak, kaliteli ürünleri ise zamanı geldiğinde değiştirmek gerekiyor. İhtiyatlı olmak uzun ömürlü motor yaşamını beraberinde getirir. Hangi hallerde motor aksesuarları değiştirilir, inceleyelim;  

Motosiklet kaskı darbe alması: Motosiklet aksesuarları içerisinde en hayati olan nedir sorusuna her zaman kask şeklinde cevap gelir. Kafa bazen küçücük bir düşmede bile darbe alıp ölüm getirebiliyor. Motorlar süratli araçlar olduğundan kazaları da kötü oluyor. Motor sürücülerinin başını her zaman koruması gerekiyor. Motosiklet kaskı herhangi bir şekilde darbe almışsa, dış kabuğu zarar görmüşse, sürücüyü eskisi kadar koruyamıyorsa mutlaka değiştirilmelidir. 

Motosiklet eldivenlerinin aşınması: Motosiklet eldivenleri klasik eldivenlere göre bir tık daha kaba bir tasarıma sahiptir. Nedeni ise destekli, ekstra koruma sağlayan bölümlerinin olması, soğuğa ve darbeye karşı yüksek koruma içermesidir. Böyle bir durumda eldivenin yırtılması, bir yerinin esnemesi, avuç içlerinin aşınması gibi hallerde değişim zamanını işaret eder. Motosiklet aksesuarları koruma özelliğini yitirmişse faydasını da yitirmiştir.

Motosiklet botlarının yıpranması: Motosiklet kullanırken hep kask ve monta odaklanıyoruz ancak ayaklar çoğu zaman unutuluyor. Oysaki motosiklet sürüşünü hem güvenli kılmak hem de sürücüyü dış etkenlerden korumak üzere özel tasarlanmış motosiklet botu satılıyor. Çoğu kişide bu botları kullanıyor. Botlar, ayakla birlikte bileği de koruma altına alıyor. Botların bilek bölümünde aşınma, tabanında yıpranma, üst bölümünde doku kaybı olduğunda değiştirmek gerekiyor.

Motosiklet montunun kullanım ömrü: Motosiklet aksesuarları dünyasının en önemlilerinden olan mont, gerçekten iyi seçilmelidir. İyi seçilen bir mont, uzun yıllar, büyük bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montu artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor demektir.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.