Motosiklet Aksesuarlarının Mevsimsel Önemi

Motosiklet aksesuarlarında yaz – kış gibi keskin bir ayrım var. Mevsime uygun motor ekipmanına sahip olmak sürüş performansını ve sürücü güvenliğini artırıyor. Özellikle motosiklet kaskı en temel aksesuar sayılıyor. Kaskın hayati önemini trafik kazalarından, beyin travması geçiren sürücülerden en önemlisi ölümle sonuçlanan motor kazalarından anlamak mümkün. Kazaları, kazalardan meydana gelen ölümleri ve felci ortadan kaldırmak, en aza indirmek için yapmanız gereken şey basit: Uygun motor aksesuarı kullanmak. Kask, mont, eldiven ve benzeri şeyler kadın – erkek tüm sürücüler için tasarlandığından çok fazla model bulunabiliyor. Motor yolculuğu yaparken kullanacağınız aksesuarlarla riskleri azaltacağınız için yolculuğunuz daha konforlu, keyifli hale gelir.      

Açık ve Kapalı Motosiklet Kask Modelleri

Motosiklet kaskı elbette motorcuların en önemli ana aksesuarı. Kask modellerini açık ve kapalı kask şeklinde genel olarak ayırabiliriz. Kapalı kasklar (full face kask), açık kask, çeneden açılır kask, Cross kask farklı markaların güvencesiyle satışa sunuluyor. Kaskların güvenli olabilmesi dayanıklılığıyla alakalıdır. Motor kaskları sürücülerle buluşmadan önce bir dizi testten geçiriliyor. Bu testlerden biri güvenlik testidir. Güvenlik sertifikasını alan kask modelleri sürücüye beklediği korumayı sunuyor. Motosiklet aksesuarları için yazlık – kışlık ayrımı yapılıyor ancak kasklarda bu ayrım önemini yitiriyor. Çünkü açık kask modellerine rağmen en güvenli ve korunaklı kask modeli kapalı motor kaskıdır. Kask modelinin başınızı çepeçevre sarmalaması aynı zamanda sesten, dış etkenlerden koruması gerekiyor. Darbeye karşı ise kesinlikle güçlü bir savunma sunması bekleniyor. Bu özellikler tam kapasite kapalı kasklardan alınıyor. Bu nedenle kasklarda mevsim engel oluşturmamalı, açık kasklar daha rahat düşüncesiyle güvenliğinizi zedelememelisiniz.

Yazlık ve Kışlık Motosiklet Montları

Yazlık ve kışlık motor montları sürücülerin iki monta sahip olmasını sağlıyor. Yazın terletmeyen, hareket kısıtlaması olmayan fileli motosiklet montları öne çıkıyor. Motorcu montlarını mevsimlere göre kategorize edip almak aslında o kadar da önemli değil. Önemli olan motosiklet aksesuarının donanımıdır. Montun sürtünmeye, aşınmaya dayanıklı kumaşla tasarlanmış olmasının yanı sıra sırt, bel, dirsek, gövde koruması sunması gerekiyor. Bazı koruma destekleri ayrıca satılabiliyor. Bu nedenle bir montu korunaklı hale getirmek mümkündür. Yazlık, kışlık, deri, tekstil gibi farklı montlara sahip olmak montların kullanım ömrünü uzun tuttuğu için çabuk aşınma sorunu ortadan kalkıyor. Aşınan, yıpranan, koruma bölgeleri zayıflayan montların değişmesi öneriliyor. Motor aksesuarı alışverişinizde kumaş ve koruma desteği detaylarına önem vererek kaliteli mont almanız verimliliğinizi artıracaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.