Motosiklet Aksesuarlarının Temizliği

Motosikletler her gün kullanılan ulaşım araçlarından biri. Tıpkı otomobillerde olduğu gibi periyodik bir temizliğe gereksinim duyarlar. Motosiklet aksesuarları ise doğrudan bedeninizle temas ettiğinden temizlik ekstra önem kazanıyor. Motosiklet aksesuarları düzenli temizlendiğinde kullanım ömrü uzuyor, daha sağlıklı hale geliyor. Motosiklet eldivenleri, kask ve mont en sık kullanılan motor aksesuarları. Bu ürünleri temizlerken özel temizleyiciler tercih edebileceğiniz gibi evdeki temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz. Örneğin motosiklet montu temizliği yaparken leke çıkarıcı çamaşır deterjanlarını tercih edebilirsiniz. Elbette montunuzu temizlerken çıkarılabilen tüm koruyucu aparatları çıkarmalısınız. Motosiklet kaskı temizliğinde ise alkol olmayan ürünler kullanmalı mümkünse kask temizleyicilerden yardım almak gerekiyor. Zira kaskın dış kabuk yapısını zayıflatabilir, cam vizörünü zedeleyebilirsiniz. Yoğun kimyasaldan uzak motosiklet temizlik ürünleri istenilen temizliği de parlaklığı da vermeyi başarıyor. Motor aksesuarları biraz da bakım ihmalinden ötürü zarar görüyor. Ayda bir yapacağınız temizlikle aksesuarlarınızın dayanıklılığını koruyabilir, temiz biçimde giyebilirsiniz.

Motosiklet Temizlik Seti

Motosiklet aksesuarları haricinde doğrudan motorun kendisini temizlemek için kullanabileceğiniz birçok kaliteli motor temizleyici ürün bulunuyor. Motosikletinizin her bir aksamını özenle temizleyebilir, yapısını koruyabilirsiniz. Balata temizleme spreyleri, motor ve zincir yağını motor bakımından eksik etmemeniz temizlikle birlikte motosikletinizin sürüş performansını da olumlu etkiler. Motosikletinizin eskisi gibi randımanlı çalışmadığını düşünüyorsanız eğer en son ne zaman motor bakımı yaptığınızı düşünün. Birçok motor bakımsızlıktan performans kaybı yaşıyor. Leke çıkaran, motorun orijinal parlaklığını ortaya çıkaran ve derinlemesine temizlik sağlayan özel temizlik ürünlerini tüm motor türlerinde kullanabilirsiniz.

Motosikletinizde kullanacağınız temizlik ürünleri motosikletinizi dış etkenlere karşı da korur. Örneğin yağmura maruz kalan motosikletlerde bölgesel aşınma ortaya çıkıyor. Asit, rüzgâr, çamur, çakıl taşları, asfalttan yükselen toz motosikletin dış yüzeyine yapışıyor, boyasına zarar veriyor. Motosiklet temizliğini aksattığınızda ise bu zarar kalıcı hale geliyor. Motosiklet temizlik ürünleri motosiklet aksesuarları ve motorunuz için mükemmel bir koruma sağlıyor. Düzenli, kısa ama etkili yapacağınız motor temizliği ile motorunuzun ömrünü uzatabilir, görüntüsünü çok uzun yıllar koruyabilirsiniz. Boya koruma ürünleri, temizleyiciler, motosiklet temizlik bezleri temel motor ekipmanlarınız arasında bulunmalı.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.