Motosiklet Alım Satım İşlemlerinde Dikkat Edin!

Motosiklet alım satım işlemlerinde dikkat edin!
 

Büyük bir mutlulukla motor aldınız ama işlemleri sırasında yaptığınız eksik, yanlış veya dikkatsizlik nedeniyle motordan sebep sorunlar yaşamaya başladınız, bu halde mutluluğunuza darbe vuracak bir sıkıntı husule gelmiş olur.

Motosiklet alım satım işlemlerinde nelere dikkat etmeli?
1.       Satıcı kişinin ruhsatıyla vergi dairesinden motorun borcu olmadığına dair resmi imzalı evrak almalı. Sizin bunun sahte olmadığını doğrulatmanız en iyi yol olur.
2.       Satıcı ile notere gitmeden evvel, borcu yoktur yazılı kağıdın doğruluğunu anlayın. Noterde varsa borç gözükür demeyin. Eğer noterde kişinin elemanıysa, borç gözükse de haberiniz olmaz.
3.       Trafik ve tescil belgelerinin aslı devretme işlemlerinde yer almalıdır. Daha sonra, Trai bürosundan motorun çalıntı veya üzerinde herhangi bir haciz durumunun olup, olmadığının kontrolü, bilinçli bir tüketici tarafından yerine getirilmelidir.
4.       Bunları gerçekleştirdiğiniz takdirde, motoru artık aldınız demektir. Eğer sorun çıkmadıysa tabi ki de, aldıktan sonra noter tarafından ruhsata yapıştırılan ibareyle, trafikte ruhsat ve plaka işlerini halletmeyi sakın ihmal etmeyin. Eğer 30 günlük süreyi aşarsanız, herhalde ilk para cezanızı motordan dolayı yemiş olursunuz.
5.       Bu işlemlerin sağlıklı ilerlemesi adına yapmanız gerekenler ise şu şekilde:
 -Noterden alınan satış senedi
-Vergi temiz kağıdı
-Trafik sigorta poliçesi
-Trafik tescil belgeleri
-Plaka
-Vergi numarası
Motosiklet alım satım işlemlerini başkasına yaptırıyorsanız, vekalet belgesini de almayı unutmayın. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.