Motosiklet Bakımında İhtiyaç Duyulan Aksesuarlar
Motosiklet aksesuarları satın alma davranışları içerisinde kask, mont, bot gibi çeşitli giysiler ve bagaj, çanta gibi donanımlar yer alıyor. Ancak motosiklet için yapılan alışverişlerde bakım ve onarıma yönelik de birkaç ürün ihtiyacına cevap verilmeli. Örneğin motosikletin aksamları, temizliği, yağ ve egzozu için neler alınmalı, neden orijinal parça kullanılmalı sorularına cevap aranmalıdır. Bizim sizler için hazırladığımız motosiklet bakımına dair öne çıkan motosiklet aksesuarları şöyle;

Yağ: Motorun etkin çalışması için gerekli olan yağ, motor aksamlarının sürtünmesini önler, sürüş performansını artırır. Motosikletler için sentetik ve mineral yağ çeşitleri bulunuyor. Motorun türüne göre seçilen tek bir yağ, uzun süreler kullanılabiliyor. Elbette motosiklet yağı seçerken motorun kullanım kılavuzuna bakıp, hangi yağın önerildiğine bakmak önemlidir. Yanlış veya kalitesiz yağ tercihi motorun çalışma prensibini yanlış etkileyebilir.  

Egzoz: Motosiklet egzozları, hem göze hitap eden hem de motorun performansını artırmada etkiliyken aynı zamanda ses kontrolünü sağlar. Motosiklet aksesuarları arasında kabul edilen egzozlar, doğru tercih edilmelidir. Yanlış ürünlerde ses sıkıntısı yaşanabilir, motorun beyin performansı kötü etkilenir.

Temizlik ürünleri: Motosiklet aksesuarları satın alırken sadece motor veya sürücü için alışveriş yapmak yetmez. Motorun temizlik yönü unutulmamalıdır. Her ne kadar motosikletler de tıpkı otomobiller gibi yıkanabiliyor olsa da bazı motosiklet aksesuarları su ile değil özel temizleyici spreyler, ürünler ile temizleniyor. Kaskın iç ve dış yüzeyi, motosikletin aksamları için özel üretilmiş kimyasal ürünler bulunuyor.

Teknik teçhizat: Motosiklet bakımında temel ihtiyaçlar arasında teçhizatlar her zaman olmayabiliyor ama şehir içi veya uzun yol maceralarında hazırlı olmak, birtakım teçhizatı bulundurmak gerekebiliyor.

Orijinal Parça Kullanımı

Motosiklet başlı başına mekanik bir araçtır. İki tekerlekli bir ulaşım aracı olduğundan denge hususu çok önemlidir. Motosiklet aksesuarları satın alırken nasıl kaliteli ve güvenli ürünler alınıyorsa bakım ve onarımda da aynı özen gösterilmeli. Örneğin balata değişiminde orijinal parça varken yerine kötü, taklit bir balata kullanmak motosiklet ömrünü etkileyebilir, performansını düşürebilir. Günü kurtarmalık tamirler veya parça değişimleri uzun ömürlü olmuyor. Balata, buji, lastik, radyatör ve daha birçok parçada orijinallik ön planda tutulmalı.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.