Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Motosiklet Botu ve Motor Botu Modelleri

Motosiklet botu; motor sürerken bir düşme anında ortaya çıkabilecek ayak sakatlanmalarını en aza indirir. Sürücüler bir kaza anında zemine sürtebilir ya da motosiklet sürücülerin üzerine devrilebilir. Bu durum için özel olarak tasarlanan motor botları ayakları ve ayak bilekleri tam olarak kavrayarak yüksek koruma sağlar. Bir kaza anında burun, dış, iç, kaval kemiği, topuk zarar görmez. Farklı tasarım özelliklerine sahip motosiklet botları içinde kısa ve uzun modelleri tercih edebilirsiniz.

Uzun motosiklet montları kaval kemiğiniz için yüksek güvenlik vadeder. Motosiklet botları patlama, yanma, darbe ve yırtılma gibi durumlara karşı dayanıklı olacak malzemelerden üretilir. Ayrıca bu ürünlerin dikişleri de sağlam yapılır. Tabanları sert ve kaymaz olan botlarda esnek bölümler bir kaza yaşanması durumunda tüm darbeyi dağıtır. Böylece kaza anında kaval kemiği ve ayak bileği koruma altına alınmış olur.

Motosiklet Botu Modelleri

Motosiklet botları kauçuk ağırlıklı olacak şekilde üretilir. Böylece tabanlar yağa karşı dayanıklı tasarlanır. Ayrıca motosiklet botu modelleri sürücülerin pedallara rahat bir şekilde basabilmesine olanak tanır.  Yan kısımlar da bir kaza anında darbeyi emecek şekilde üretilir. Motosiklet botları yazlık ve kışlık olacak şekilde mevsim şartlarına uygun olarak üretilir.

Kışlık motosiklet botları dışarıdan gelen soğuk havayı ve suyu geçirmez. Böylece olumsuz hava koşulları sürücülerin ayaklarını etkilemez. Yaz aylarında motor botu giymenin zorluklarını ortadan kaldırma amacıyla yazlık motor botu tasarlanmıştır. Yazlık motosiklet botu ayaktaki nemi dışarıya atacak şekilde tasarlanır. Ayaklarınız hava alır ve terlemez ya da koku yapmaz.

Motosiklet Botu Fiyatları

Motosiklet botu fiyatları; üründe kullanılan malzemeye, teknik özelliklerine, tasarımına ve markasına göre değişir.  En kaliteli motosiklet botlarını en uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız sitemizde yer alan seçenekleri hemen inceleyebilir ve bütçenize uygun bir ürün satın alabilirsiniz.

Satın alacağınız motosiklet botu öncelikle ayağınıza tam oturmalı ve zarar görecek bölgeleri kavramalıdır.  Büyük bot satın alırsanız ayağınızdan çıkma sorunu yaşayabilirsiniz.  Ayağınızı kavrayan bir bot modeli sizin için daha uygun bir seçim olacaktır. Aradığınız tüm motor botlarını ürünlerimiz arasından bulabilir ve bütçenize uygun fiyatlarla kaliteli markalara ait ürünleri satın alabilirsiniz.

Motosiklet Botu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Motosiklet Botunu Almalıyım?

Kazalarda, ayak ve ayak bileğini korumak için özel tasarlanan motosiklet botları, farklı modellere sahiptir. Yazlık kısa motosiklet botları, kışlık uzun motosiklet botları, racing botlar, enduro ve cross motosiklet çizmelerinden motorunuzun tipine ve kullanacağınız mevsime göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Motosiklet Botlarının Bedenleri Nasıldır, Bot Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet botlarının bedenleri normal ayakkabı numaranızla aynıdır. Ancak motor botlarının marka ve modellere göre kalıpları değişebilir bu yüzden mutlaka ayağınıza oturan ve fazla sıkmayan uzun sürüşlerde rahatsız etmeyecek şekilde numaranızı tercih etmelisiniz.

Motor Botu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İyi bir motosiklet botunun burun, topuk, bilek ve kaval kemiği koruması olması şarttır. Ayrıca kaydırmaz tabanlı bir malzemeden yapılmış olması kaygan zeminlerde yere daha sağlam basmanızı sağlayacaktır.

Motosiklet Botlarının Ömrü Ne Kadardır?

İyi bir motosiklet botu, uzun süre bir kazayla karşılaşılmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet botunun, koruma noktaları zayıflamışsa ve kopmaya başlamışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.