Motosiklet Botu

Motosiklet botu; deri ceket ile birlikte 1900’lü yılların ortalarından bugüne kadar modasını koruyan ekipmanlar arasında yerini almıştır. İçinde biraz motosiklet tutkusu olan insanlar bir defa kendini motosiklet montu ve botu ile kendini düşünmüştür. Motosiklet için özel olarak üretilmiş botlar sürücülere üstün güvenlik önlemlerine sahip bir sürüş deneyimi yaşatıyor.  Kask ve monttan sonra en önemli koruyucu ekipmanlar arasındadır.

Motosiklet botları sürücülere sürüş ve kaza anında koruyucu özellik sunuyor. Yavaş sürüş deneyimlerinizde dahi botlar koruyucu ekipmanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.  Kırmızı ışıkta beklerken de motosiklet botlarının koruyucu özelliği bulunuyor. Kaza durumunda darbe karşısında ayak, bilet, kaval kemiği gibi bölgeler için botlar koruma sağlıyor. Ayrıca asfalttaki sürtme durumunda yakıcı etkiyi de ortadan kaldırıyor. Islak zeminde kaymayan özellikleriyle botlar kırmızı ışıkta beklerken ıslak zeminlerde denge kaybına önlem niteliğinde ekipmanlardandır.

Motosiklet Botu Nasıl Seçilir?

Motosiklet botu tasarım aşamasında darbe, yanma, yırtılma ya da patlamalara karşı dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Ayrıca dikişleri de bu durumlara dayanıklı olacak şekilde tasarlanıyor. Sert ve kaymaz özellikte tabana sahip bu ürünler esnek bölgeleri sayesinde kaza sırasında darbeyi dağıtıyor ve kaval kemiği ile ayak bileği çevresini koruyor. Kauçuk ağırlıklı materyalleri sayesinde tabanlar yağa dayanıklı oluyor. Ayrıca sürücüler pedalları kolayca kavrayabiliyor. Yan kısımlar da bilek ve kaval kemiğini korumak adına darbe emici özellikte tasarlanıyor.

Motosiklet botları arasında ilk tercih edilen ürünler deri çizmeler oluyor. Ancak deri çizmelerin motosiklet sürücüleri için koruyucu bir özelliği yoktur. Tercih edeceğiniz motosiklet botları güvenliğin en üst seviyeye çıkarılması adına kalın ve ağır deriden üretilmesi gerekiyor. Bunun yanında iç yüzeyi kompozit ve plastik gibi malzemeler barındırmalıdır. Bu sayede yayılan darbe bot tarafından emilecektir.

Motosiklet botu seçerken yağışlı havalara uygun olarak üretilmesine dikkat edin. Gore-tex ya da sympa-tex gibi malzemeler sayesinde yağışlı havalarda da kullanılabilir özellikte üretilen botları tercih edebilirsiniz. Bu kumaşlar mikroskobik deliklere sahiptir. Bu sayede ayaklarınız nefes alırken bir yandan da su geçirmez.  Motosiklet botunda hava akışı önemli olacağından su geçirmez özelliği bulunan botlar arasından bu iki kumaşa sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.