Motosiklet Botu Modelleri
Motosiklet Botu Modelleri

Motosiklet ekipmanları incelendiğinde akla gelen ilk aksesuarlar; kask, mont ve eldiven olur. Pantolon, tulum gibi aksesuarlardan sonra aslında motosiklet botu gelir. Yeni sürücülerin bilmediği tecrübeli motorcuların ise uzun yollarda vazgeçilmezi olan motosiklet botları aslında kazalarda burkulma, yaralanma ve ezilme gibi tehlikelere karşı önleyici bir ana aksesuar kabul ediliyor. Kaza istatistiklerine bakıldığında motorun altında veya başka araçla çarpışma hallerinde ayak bileği dönebiliyor, ağır bir cismin altında kalabiliyor veya sürtünmeden ötürü parçalanıp kan kaybına sebep oluyor. Bunu önlemek, tedbir almak için motosiklet botu, motor aksesuarları arasında yerini alıyor.

Uzun Motosiklet Botları

Uzun motor botu; hava alabilen materyal kullanılarak üretilir. Botun ayak bileğini ve kaval kemiğini yumuşak bir şekilde sarması muhtemel kazalarda ayak bileğine güçlü bir koruma vaat ediyor. Uzun motosiklet ayakkabısı; sunduğu güvenlik kadar konforludur da. Özellikle ayak tabanını sıkıca tutması sürüş esnasında hareket kabiliyetini güçlendiriyor. Görsel olarak da sürücüleri tatmin eden motor botu; şık tasarımlara, farklı renk ve modellere sahiptir.


Kısa Motosiklet Botları

Nefes alabilen, suya dayanıklı, ayak parmakları, topuk ve ayak bileği için koruma sağlayan kısa motosiklet botu; sürüş esnasında kullanılacağı gibi günlük yaşamda da rahatça kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Elbette güvenlik açısından incelendiğinde ve özellikle uzun motor botu ile kıyaslandığında daha az güvenliklidir. Zira kaval kemiğini doğrudan korumaması dezavantaj sayılıyor. Tüm bunlara ek olarak uzun, zorlu sürüşlerde olmasa bile kısa mesafeli rutin sürüşlerde veya scooter sürüşlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir motor ayakkabısı olarak tercih edilebilir.

Erkek ve Bayan Motosiklet Botları

Unisex motor aksesuarları arasında motor ayakkabıları da yer buluyor. Buna nazaran sadece erkek ve kadın sürücüler için farklı renk ve tasarımlarda motosiklet ayakkabısı bulmak mümkün. Özellikle kadın sürücüler için pembe, kırmızı gibi daha yumuşak renklerde modeller bulunabiliyor. Erkek modellerinde siyah, taba, kahverengi ve kırmızı gibi koyu pastel renkler tercih ediliyor. Kadın motosiklet botları da elbette erkek botlarında olduğu gibi güvenlik esas alınarak tasarlanıyor. Yüksek güvenlik ve sürüş konforu için deneyimli sürücüler motosiklet botu kullanılması gerektiğini vurguluyor.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.