Motosiklet Botu Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Motosiklet botu birçok motosiklet kullanıcısı tarafından yanlış anlaşılıyor. En büyük yanlış algı ise herhangi bir botun da motor kullanırken giyilebileceği düşüncesi oluyor. Ancak motor botu tamamen motosiklet kullananlar için özel olarak tasarlanıyor. Sürücüler motosiklet kullanırken bu iş için özel olarak üretilmiş botlardaki ek korumalara ihtiyaç duyuyor.

Sürücüler genelde günlük botların da yeteri kadar sert olduğunu düşünür. Bunun yanında hiç düşmeyecekmiş gibi motosiklet botu giymekten kaçınan sürücü sayısı da son derece fazladır. Ancak motor bir anda beklenmeyen şekilde sürücü kontörlünden çıkabilir. Bu durumda sürücülerin tam donanımlı bir korumaya ihtiyaçları vardır. İşte burada da devreye motosiklet botunun koruyuculuğu girer.

Motosiklet botunda kullanılan malzemeler ve tasarım çok özeldir. Şimdi motosiklet botları konusunda sizlere biraz daha ayrıntılı bilgi verelim;

Motosiklet Botunda Kullanılan Malzemeler

Bir motosiklet botu her haliyle özeldir. Bu yüzden de motorcular sürüş deneyimi sırasında mutlaka bot kullanmalıdır. Motosiklet botunda kullanılan malzemeler ve teknolojiler şu şekildedir;

Yüksek Kaliteli Deri: Yüksek kaliteye sahip deriler hem dayanıklılık hem de koruma adına tercih edilir. Sahte olan deriler kaza anında ya da zamana bağlı olarak çatlama, yıpranma ya da aşınma görebilir. Kaliteli gerçek deriler bu sorunları ortaya çıkarmaz.

Gore-Tex  Malzemesi: Bu malzeme bazı giysi ve motor botları için kullanılan su geçirmez bir malzemedir. Bu ürün nefes alabilir özelliktedir. Motosiklet botları gore-tex astarı sayesinde tamamen su geçirmeyen ve nefes alabilen şekilde üretilir. Gün boyu ayaklarınız kuru ve rahat kalır. Nemden ve terden etkilenmeden konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Termoplastik Poliüretan: Motosiklet botunda yer alan koruma ve desteklerde kullanılan plastiktir. Yüksek aşınma direnci ve darbelere karşı yüksek mukavemet özelliği vardır. Soğuk havalarda da esnektir.

Kevlar. Güçlü ve aşınmaya karşı dirençli sentetik elyaftır. Dayanıklı ve güçlü botlar üretebilmek için kevlar dikiş de kullanılabilir.

Vibram Taban: Motosiklet botu için kullanılan taban kaymaz, yağa dayanıklı viramdır. Ayaklarınızdan destek almanız gerektiği için ayaklarınız motor sürerken kaymamalıdır. Motosiklet botlarında en iyi taban olarak vibram kabul edilebilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.