Motosiklet Brandası

Motosiklet Brandası

Motosikletinin İlk Günkü Gibi Kalması İçin…

Branda kullanmanız gerekiyor. Motosikletler, açık havada korumasız bir şekilde bırakıldıklarında hızla kirlenen ve yıpranan araçlar. Hatta, bu bakımdan otomobillere kıyasla daha çok özen gösterilmesi gerekiyor. Zira hava şartları motosikleti çok kısa süre içinde etkiliyor ve ışıltısını kaybetmesine, yıpranmasına hatta arıza dahi yapmasına neden oluyor. Toz, kir gibi açık havada bol miktarda bulunan zararlı unsurları da unutmayalım; bunlar kısa sürede motosikletin renginin dahi belli olmamasına yol açıyor. Hava şartları deyince de aklınıza sadece yağmur gelmesin. Sıcak havalarda, sele kısmı bazen oturulmayacak kadar ısınıyor ve sürüş keyfini olumsuz anlamda etkiliyor. Sözün kısası, tüm bu zararlı etkenlerden korunmak için motosiklet brandası kullanmak gerekiyor. Motosiklet sürücülerinin genellikle ihmal ettiği, hatta “görüntüyü bozacak” diye özellikle satın almadığı bir ürün bu. Zira motosiklet brandası denen şey, motoru tamamen kaplıyor ve “görünmez” hale getiriyor. Oysa, amacınız “motoru herkese göstermek” olsa bile motosiklet brandası almak zorundasınız, zira korumadığınız motor, çok kısa bir süre içinde neredeyse kullanılmaz bir hale geliyor. Diğer bir deyişle, motosiklet brandası en lüzumlu aksesuarların arasında sayılıyor ve bilinçli bir motorcunun da, kullanmayı ihmal etmemesi gerekiyor. Peki, nelere dikkat etmeliyiz motosiklet brandası alırken?

Motosiklet Brandası Alırken Dikkat Edilecekler

Şaşıracaksınız ama, motosiklet brandası modelleri de “bedenlerine” göre üretiliyor. Aynı giysiler gibi, S, M, L ve XL modelleri var. Boyuta, motosikletinizin silindir hacmine göre karar vermeniz gerekiyor. Kabaca belirtmek gerekirse, 200 cc’ye kadar olan motosiklet modelleri S beden kullanıyor. 200-600 arası M, 600-1150 arası L ve 1150 üzeri de XL modellerine denk geliyor. Uygun tercih yapmak çok önemli, zira branda ancak bu sayede motorunuzun üzerine tam anlamıyla oturuyor ve şiddetli rüzgarlarda uçup gitmiyor. Bedene karar verdiğinize göre, sıra “kaliteye” geldi. İkinci el motosiklet brandası modellerinden ve açık artırma sitelerindeki satıcılardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Zira buralarda bulabileceğiniz motosiklet brandası çeşitleri, ne yazık ki kolayca delinip yırtılabilecek kadar kalitesiz oluyor. Branda dediğimiz şeyin, motosikleti yağmurdan, tozdan, kuş pisliklerinden ve güneşin yakıcı etkisinden koruması gerekiyor. Bu nedenle ilk dikkat edeceğimiz şey, su geçirmezliği. Su geçirmezlik konusunu garantiye almak istiyorsanız, dikişsiz modeller arasından seçim yapmanızda fayda var. Bunun yanı sıra, brandayı “mevsim koşullarına” göre seçmeniz de büyük önem taşıyor. Örneğin kış aylarında, uzunca bir süre branda motosiklet üzerinde kalacaksa, kalın ve nefes alabilen bir malzemeden yapılma modelleri seçmelisiniz. Yaz aylarında ise öncelik hafiflik ve dayanıklılık olmalı – ki burada kastettiğimiz şey, ısıya dayanıklılık. Brandanın üstünün güneş ışınlarını yansıtıcı malzemeden yapılması yetmiyor, kendisinin de “yanmaz” nitelikte kumaştan imal edilmesi gerekiyor. Zira en sık yapılan hatalardan biri, kontağı kapatır kapatmaz brandayı örtmeye çalışmak. Bu durumda kısa süre içinde sıcaklık o kadar yükseliyor ki, brandanın erime ihtimali bile doğuyor.

Motosiklet Brandası Nereden Alınır?

Yukarıda da belirttik: Açık artırma sitelerinden alınmaz. O halde nereden alacağız diyorsanız, şu an o adreste olduğunuzu belirtelim! Motosiklet tutkunlarının hazırladığı motosikletaksesuarları.com, motosiklet brandaları satın almak için de en uygun adres. Her motosiklete uygun, kaliteli, dayanıklı ve mevsim koşulları dikkate alınarak üretilmiş brandalar, en uygun fiyatlarla sitemiz üzerinde sizleri bekliyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.