Motosiklet Brandası Neden Gereklidir?

Motosiklet Brandası Neden Gereklidir?Motosiklet brandası; motorun dış etkenlerden korunmasını sağlayan, motoru çepeçevre saran özel kumaştan yapılan motor kılıfıdır. Motosiklet brandası, motorun yıl boyunca yağmur, kar, toprak yağışı, toz – toprak, yoldan seken taşlardan ve olası darbelerden korunması için gerekli bir aksesuardır. Motorun uzun süre park halinde kalacağı durumlarda veya sezonluk kullanan kişiler için garajda motorun toz kapmamasını sağlamak için kullanışlı bir aksesuar. Çoğu zaman kötü havalarda park edilen motosikletler, yağmur, toprağı ve bütün kiri yiyerek motorun ıslak ve nemli kalmasına, kirlenmesine sebep olur. Brandalar tam bu noktada korunaklı materyaliyle motorların korunmasını sağlıyor.Motosiklet Brandası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet brandası seçerken durulması gereken en önemli nokta, brandanın motoru komple kapatıyor olmasıdır. Tekerlekleri de içine alan branda, motorun tamamen dış dünyayla olan bağını koparır ve motorun tozlanmasını, soğuk havadan ötürü selesinin buz tutmasını engeller.
Motosiklet brandası alırken tıpkı motor montu veya kaskı alırken olduğu gibi beden seçimine dikkat edilmeli. Zira brandalar da kıyafetler gibi ölçülere sahipler. Bu yüzden motosikletin hacmine göre S,M, L, XL modellerinden biri seçmek gerekiyor. En verimli sonucu almak için ideal boyutu seçmek gerekiyor. Zira küçük alınan branda motorun tamamını kapatmazken büyük alınan branda ise motorun hacmine göre geniş olacağından potluk oluşmasını dolayısıyla soğuk havanın ve tozun içeri girmesini sağlar.
En önemli kriterlerden bir diğeri ise brandanın malzeme kalitesi. Brandaların kalitelisi olduğu gibi çok kötüleri de bulunuyor. İnce bir branda motoru sadece görüntüde korur. Kedi, köpek, fare gibi doğal hayatta bulunan canlılardan korumayacağı gibi iklimden doğan etkileri de direkt oalrak motora yansıtır. Branda seçerken su geçirmezlik özelliği ön planda tutulmalıdır.

Motosiklet Aksesuarları Nereden Satın Alınır?

Motosiklet montu, motosiklet kaskı, motosiklet brandası gibi motora dair her aksesuar Türkiye’nin en hızlı ve en çok ürün yelpazesine sahip mağazası olan motosikletaksesuarlari.com adresine satılıyor. Brandadan eldivene, eldivenden motor kıyafetlerine kadar birçok ihtiyacın yer aldığı mağazada indirimli fiyatlar, hızlı teslimat ve taksitli ödeme imkânlarıyla satışa sunuluyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.