Motosiklet Ekipmanı Seçerken Dikkat Edilecekler
Motosiklet Ekipmanı Seçerken Dikkat Edilecekler
Motosikletli bir yaşama adım atmanın en güvenilir yolu iyi bir sürüş eğitimi almak, kurallara uyum sağlayacak kadar disiplinli olmak ve elbette doğru ekipmanlara sahip olmaktan geçer. Motosiklet sadece sürücüsü ile var olan bir araç değildir. Aynı zamanda gerekli motor ekipmanları ile birlikte güvenilir bir şekilde hayat bulur. Özellikle tecrübesiz sürücüler ekipmanı ihmal etmemelidir. Peki, nedir bu ekipmanlar ve nelere dikkat edilmelidir? İnceleyelim.

Kask seçimi yaparken özelliklerini inceleyin.
Motosikletin demirbaşlarından, sürücünün hayatını koruyan en önemli motosiklet ekipmanı kasklardır. Kasklar; yarım kask ve full donanımlı kask şeklinde sınıflara ayrılır. Open kask olarak da bilinen yarım kasklar genellikle scooter tarzı araçlara uygundur. Güvenilir bir sürüş keyfi için uzmanlar tam donanımlı kapalı kask kullanılmasını öneriyor. Kask seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar; kaskın kafa yapısına tam oturmasıdır. Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi kasklarda da ölçüler bulunuyor, bu ölçüler baz alınarak uygun bir kask tercih edilmelidir. Diğer bir nokta ise kaskın güçlü bir materyalden yapılmış olmasıdır. Kask alırken teknik açıklamalar okunarak tercih yapılmalıdır.

Mevsime uygun motosiklet montu almaya özen gösterin.
Motosiklet sürerken deri mont giymek her ne kadar popüler olsa da motor sürmek için üretilmiş mont haricindeki deriler pek güven teşkil etmez. Soğuktan korunmak, sıcak havada hareket kabiliyetini yitirmemek, sürüş esnasında bunalmamak ve en önemlisi olası bir kazada kol, gövde gibi önemli yerlerde bulunan ekstra koruma ile minimum seviyede darbe almak için mevsime uygun, kaliteli bir motosiklet montu seçmek gerekiyor.

Motosiklet tulumu alırken yağmura dayanıklı tercihler yapın.
Motosiklet ekipmanları arasında uzun yol gezginleri için önemli bir yere sahip olan şey motosiklet tulumudur. Bu tulumlar yağmura, çamura, kara ve rüzgara kısacası her türlü iklimsel olaylara karşı koruma sağlar ve sürücünün tenine yağmur, kar vb dış etkenlerin ulaşmasını önler. Sağlıklı ve temiz bir yolculuk için tulum seçerken veya motosiklet pantolonu alırken mevsimsel olaylar düşünülerek dayanıklı kumaşlara öncelik vermenizi öneririz.

Güvenli park için motosiklet kilidi almayı ihmal etmeyin.
Motosiklet kilidi, sürücünün gönül rahatlığıyla motorunu park etmesini sağlar. Özellikle şehir içi kullanımda acil durumlarda rastgele bir yere motor park etmek gerekebiliyor. Böyle durumlarda disk kilidi veya zincir kablolu motosiklet kilidi aranılan güveni sürücülere sunuyor.
Motosiklet aksesuarları, ekipmanları, kilit sistemleri daha konforlu ve güvenli bir motor hayatı için gereklidir. Sorunsuz bir sürüş keyfi için gerekli ekipmanlarınızı hazır bulundurun.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.