Motosiklet Ekipmanları Kaliteden Ödün Vermemeli!
Motorsiklet ekipmanları kaliteden ödün vermemeli!

Her motorcu bilir ki iki teker üzerinde gitmek, her zaman güzel ve eğlendirici olmaz. Çünkü motor sürme işini her mevsim geçimini karşılamak içi yapanlar var. Bu kişilerin özellikle motosiklet ekipmanları alırken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar var. Kendi sağlıkları için önemli olan bu durumlar, alacakları motor aksesuarlarının kalitesiyle alakalı bir durum. Öncelikle en önemli aksesuar olan kaska kısaca değinelim.

Kask alırken dikkat!
Fiber veya polikarbondan imal edilmeyen kaskların alınmaması gerekir. Söz konusu iki malzeme kaskların sağlam olması ve darbeyi karşılaması adına en iyi malzemeleri ifade ediyor. Ancak ikisi arasından hangisinin daha sağlam ve koruyucu olduğu muallakta. Bunun yanında önemle dikkat edilmesi gereken nokta, ECE veya DOT güvenlik sertifikasına sahip olması. Kaskın üzerinde bu işareti görmezseniz eğer, onu almamalısınız.

Mont alırken neye dikkat edilmeli?
Motorsiklet ekipmanları
denilince akla ikinci olarak mont gelmekte. Mevsimlik mont alabileceğiniz gibi, her mevsim sizi koruyabilecek mont almanız da mümkün olabilir. Bel, böbrek, sırt gibi önemli yerleri darbelere karşı koruyacak olan montların yaz için fileli olanları uygundur.
Ancak deriden imal edilenlerin daha koruyucu olduğunuz haber vermek isterim. Kevlarden imal edilenlerin her türlü sıcak değişimlere adapte olması, tercih edilebilmesini sağlıyor. Conduradan vücuda getirilenler ise, sürtünmelere karşı mukavemetlidirler. Montun rüzgarı kesmesi, vücut ısısını muhafaza etmesi, teri ve nemi önlemesi gerekir. Bu şekilde bir mont, motorculara uygundur.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.