Motosiklet Eldiven Çeşitleri

Motosiklet kullanıcılarınınellerini korumaya yarayan eldivenler, kaza esnasında ciddi bir koruma sağlıyor.Motorcu eldivenleri, klasik eldivenlere oranla daha korunaklı, destekli bireldiven modelidir. Eldivenin üst kısmında parmak boğumlarında ve avuç içibölümünde özel korumalar bulunuyor. Kabuklu, güçlü bir yapıya sahip olmasınakarşın iç kısmı yumuşak ve konforludur. Sürücüler motosiklet eldivenikullanırken zorlanmaz bilakis uzun yolculuklarda eldivenin varlığından hoşnutkalırlar. Motosiklet aksesuarları geneline baktığımızda kask ve monttan sonraönem sırası eldivenlere geçiyor. Motorcu eldivenlerinin ortaya çıkışı yaşanılan ciddi kazalardır. Kaza esnasında düşerken kendini koruma içgüdüsü devreyegiriyor ve kişi ellerini siper ediyor. Ellere bu esnada bir şeyler batabilir, çarpabilir, üstüne bir şey düşebilir ya da sürtünme yaşanabilir. Tüm buihtimaller kazalarda sık yaşanılan durumlardır. Motor kullanıcılarının ihtimalleri düşünerek motor ekipmanı kullanması gerekiyor. Eldivenler korunaklıolmasının yanı sıra iklim etkilerine karşı da koruma sunduğundan ekstra önemtaşıyor. Sürücüler yağmurda, çamurda, sıcakta ellerinde terleme ya da his kaybı yaşamadan rahatlıkla motor hâkimiyetini sağlayabiliyorlar.

Motorcu eldivenleri, eldivenlerinmarkasına, modeline, kumaş türüne göre farklı çeşitlere sahiptir. Kışlıkmotosiklet eldivenleri su geçirmez yapıda, yazlık motor eldivenleri havaalabilir yapıdadır. Yazlık ve kışlık şeklinde genelleme yapabileceğimizeldivenler kumaşlarıyla da farklılık gösteriyor.

Deri motor eldivenleri: Gerçek deri kullanılaraktasarlanan eldiven modelleri, uzun yıllar rahat kullanım sağlıyor. Derieldivenler, aşınmaya karşı oldukça güçlü yapıdadır. Sürücüler, uzunyolculuklarda dahi sıkıntı yaşamadan kullanabilir.

Kumaş motor eldivenleri: Kumaş yapılı motor eldivenlerigenellikle su geçirmez, rüzgara karşı ciddi koruma sağlayan eldivenmodellerindendir. Bu eldivenleri kış mevsiminde çok rahat kullanmak mümkündür.

Su geçirmez motor eldivenleri: Gore-tex kumaştan tasarlananeldiven modeli, su ve rüzgarı sürücünün ellerine ulaştırmaz, özel korunaklıyapısıyla olası kazalarda el bölgesini çok yönlü korur.

Nasıl Bir Motosiklet Eldiveni Alınmalı?

Motosiklet aksesuarları satınalırken koruma kapasitesine dikkat edilmelidir. Örneğin motor eldiveni satınalacağınızda ellerinizle birlikte bilek bölgenizi de koruyacak uzunlukta bireldiven almayı tercih etmelisiniz. Eldivenler ellerinize tam oturmalıdır: Boleldiven ellerinizden çıkar, dar eldiven ise kan akışınızı kötü etkileyerekdikkatinizi dağıtmaya sebep olur. Konfordan ve güvenlikten ödün vermeyeneldivenler sçeilmelidir. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.