Motosiklet Eldiven Modelleri

Motosiklet Eldiven Modelleri


Düşme ve kaza anlarında refleks olarak ellerden destek alan sürücüler ellerini de tıpkı baş ve gövde gibi koruma altına almalıdırlar. Bunun için dayanıklı, darbelere karşı koruyucu ve mevsimsel etkenlere karşı ise uyumlu motor eldivenleri üretiliyor. Motosiklet eldivenleri çeşitleri şöyledir;

Kışlık Eldiven Çeşitleri


Kışlık motor eldivenleri; gora-tex, sheltex ve tekstil materyaller kullanılarak üretiliyor. Kış şartlarına uygun motosiklet eldivenleri iki çeşittir;
İçi polar eldiven: İçten polar destekli, eklem bölgelerinde özel koruma olan, nefes alabilir yapıdaki eldivenler, sürüş esnasında sürücünün ellerini hava olaylarına karşı korur.
Su geçirmez eldiven: Kış aylarında yoğun görülen yağmur ve kar yağışı düşünülerek su geçirmez bir yapıda hazırlanan motosiklet eldivenleri; nefes alabilen kaliteli kumaş kullanılarak eklem bölgelerinde özel desteği olan eldivenlerdir.  

Yazlık Eldiven Modelleri


Fileli ve nefes alabilen hava geçirgenliği konusunda esnek bir eldiven olan yazlık motosiklet eldiveni, terletmemesi sebebiyle kavrayış gücünde kayıp yaşanmasını önlüyor.
Kısa parmaklı eldiven: Yaz sıcağında uzun eldiven giymek istemeyenler için alternatif olan kısa parmaklı motosiklet eldiveni maalesef güvenliği sonuna kadar sağlamadığından pek önerilmeyen bir eldiven modelidir. Tecrübeli sürücüler kısa parmaklı eldiven yerine uzun ve destekli eldivenleri öneriyor.

Deri Eldiven Çeşitleri


Bilekten cırtlı, hava alan yapıya sahip deri motosiklet eldiveni; avuç içi pad, eklem kemiği koruması içeren sert karbon özellikleriyle sürüş konforunu artıran, muhtemel kazalarda sürücünün ellerini koruyan kaliteli eldivenlerdir.
 

Mevsimlik Eldiven Modelleri


Deri, tekstil, sheltex, gora-tex gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilen yaz ve kış ayları için bazen yıl boyu kullanılabilen mevsimlik motosiklet eldivenleri üretiliyor. Sürücüler güvenlikten ve konfordan taviz vermeden şehir içi ve uzun yolculuklarda gönül rahatlığıyla ilerleyebiliyor.

Bilek Korumalı Eldiven


Tecrübeli ve profesyonel motorcuların bilinçli olarak tercih ettiği motor eldivenlerinden biri olan bilek korumalı motosiklet eldiveni; bilekleri hem rüzgara ve yağmura karşı koruyor hem de olası kazalarda sürtünmeden ve bir şey batmasından koruyor. Bileğe kadar uzanan eldivenlerin önemi kaza istatistikleri incelendiğinde ortaya çıkıyor. Bileği saran cırtlı eldivenler bu anlamda önem kazanıyor. 
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.