Motosiklet Eldiveni Değiştirme Zamanı
Motosiklet eldivenleri sürücülerin çoğunluğu için motosiklet montu ve kaskıyla birlikte temel aksesuarlardan sayılıyor. Eldivenler kaza anında sürücünün ellerinin parçalanmasına, yabancı cisim batmasına, deri tahribatının yaşanmasına izin vermemek amacıyla tasarlanmış koruyucu bir ekipmandır. Diğer yandan ise güneşin yakıcı ışınları, yağmurun kayganlığı ve rüzgâr gibi iklime bağlı dış etkenlere karşı bir koruma aynı zamanda konfor aksesuarıdır. Her açıdan motorcu eldivenleri sürücülerin sürüş performansını olumlu etkiliyor, kaza anlarında ciddi el yaralanmalarından kurtarıyor.

Motosiklet Eldiveni Seçerken Dikkat


Motosiklet eldivenleri, motor kullanıcıları için biraz kararsızlık ve karmaşa anlamına geliyor. Sürücülerin bir bölümü motor eldiveni kullanmanın gereksiz olduğunu düşünürken diğer bir kısmı önemli motosiklet aksesuarları arasında yer aldığını, mutlaka temin edilmesi gerektiğini düşünüyor. Eldivenin önemli olduğunu savunanlar ise en iyi motosiklet eldiveni hangisi, eldiven nasıl seçilir kararsız kalıyor. Tecrübeli sürücüler ve aksesuar üreticileri bu konuda bilgilendirici yorumlarıyla kullanıcılara yol gösteriyor. Motorcu eldiveni satın almadan önce marka, model, kumaş yapısı gibi kıstasları değerlendirmekte fayda var. İyi bir eldiven çok uzun yıllar sağlamlığını korumasıyla kendini belli etmez. İyi eldiven ancak kaza ile birlikte kendini gösterir. Hiç kaza görmemiş, darbe almamış, sürtünmeye maruz kalmamış bir eldivenin kaliteli olduğunu iddia etmek doğru değil. Eldivenler öncelikle güvenlik sertifikalarına sahip olmalıdır. Aslında motosiklet aksesuarları için genel bir kuraldır bu. Motosiklet kaskı, montu, eldiveni gibi sürücüyü kaza anında korumaya yönelik tasarlanan her ekipman mutlaka güvenlik testlerinden geçip sertifika almış olmalıdır. Bu yüzden motor eldiveniyle ilgili çevreden alınan tavsiyelere gözü kapalı inanıp almak hata olabilir. Kullanacağınız eldivenin sertifikalarına, tasarımına, bilek koruması olup olmadığına, yaz – kış sezonlarında rahatsız etmeden kullanabilirliğine ve darbelere karşı ne kadar dayanıklı olduğuna dikkat edilmelidir.  


Kaliteli Motosiklet Eldivenleri


Piyasada motosiklet aksesuarları üreten onlarca marka var. Her marka kendi ekipmanlarını, koleksiyonlarını tasarlıyor. Motosiklet eldiveni için spesifik bir marka ya da model söylemek zor. Zira eldivenler ve diğer giyilebilir ekipmanlar biraz da kullanıcılara göre değişkenlik gösteriyor. Kaliteli motosiklet eldiveni modelleri sürücülerin deneyimleri, sürüş performansı kapsamında farklılaşıyor. Eldiven satın alırken kaliteyle ilgili yukarıda değindiğimiz hususlara ve motor eldiveni deneyimlerinize göre hareket etmeniz halinde iyi bir eldiven satın alabilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.