Motosiklet Eldiveni Neden Gereklidir?
Sürtünmelere karşı korur

Bilinçli motosiklet sürücülerinin birçoğu kaza risklerine karşı motor aksesuarlarıyla önlem alsa da aynı şekilde darbe anında bilinçli yere düşme konusunda eğitim almaktadır. Bilindiği üzere düşme esnasında yerle temas eden ilk uzuv ellerdir. Sürücü düşme konusunda teknik bilgiye sahip olduğu halde ellerini korumadığı takdirde eğitim çok işe yaramaz. Zira istatistikler göstermiştir ki avuç içine çivi, taş ve benzeri materyaller çok fazla batmaktadır. Elleri yabancı maddelere karşı korumak için motosiklet eldiveni öneri olmaktan çıkıp zorunluluk haline geliyor. Bir şeylerin batma ihtimali haricinde sürücünün sürüklenme aşamasında sürtünmelere karşı ellerinin parçalanmaması, doku kaybı yaşanmaması için yine motosiklet eldiveni elzem hale geliyor. Çıplak elle motor kullanmak kazasız ortamlarda dahi risktir, kaliteyi düşürür.

Soğuğa karşı korur

Soğuk hava ve fırtına motosiklet sürücülerini en çok etkileyen faktörlerdir. Uzun süre soğuk havaya maruz kalan eller, işlevini yitirir, his kaybı yaşar ve akabinde kazaya davetiye çıkartır. Ellerin refleksini kaybetmemesi için elbette motosiklet eldiveni desteği almak şarttır. Yağmurlu havalarda dahi sürüş esnasında yağmurlar çivi gibi sürücülerin ellerine batar. His kaybı sürücülerin en büyük düşmanıdır. Kaza anında sürücü bilinçli hareket etmek istese bile yaşadığı his kaybından ötürü ellerini dilediği gibi kullanamaz ve büyük hasarlara maruz kalır. Motorun sürüş performansını önemli ölçüde etkileyen, direksiyon hâkimiyeti sağlayan elleri korumak özellikle de uzun yolculuklarda dikkatli olmak güvenli sürüş ortamı hazırlar.Motor hâkimiyeti sağlar

Motosiklet eldiveni takmanın en büyük ve net avantajı şüphesiz motor hâkimiyeti sağlamasıdır. Eller sadece soğuktan, yağmurdan değil güneşten de çok etkilenir. Nasıl ki soğuktan üşüyen eller kaskatı kesilir, his kaybı yaşanarak sürücünün hayatını tehlikeye sokuyorsa aynı şekilde sıcak hava da olumsuz etkiler sunar. Aşırı terleyen eller kayganlaşır, sıcağa maruz kalan ellerde deri deformasyonları yaşanır, cilt hastalıklarına davetiye çıkartılır. Nefes alabilen motosiklet eldiveni elleri her türlü mevsimsel etkilere karşı korur, darbelere karşı özel üretilmiş iç kısmı ile tam koruma sağlar. Eldiven takarak motosiklet kullandığınızda hele ki kaza atlattığınızda motosiklet aksesuarlarının her birinin ne kadar önemli ve hayati olduğunu bizzat fark edeceksiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.