Motor Eldiveni

Motor Eldiveni

Motosiklet Eldiveni Neden Önemlidir?

Motosiklete özgü aksesuarlar 1800’lerin sonunda motorlu bisikletlerin kullanılması ve motosiklet-lerin seri üretime geçmesi ile ortaya çıkmıştır. Aksesuarlara baktığımızda kask, eldiven, pantolon, ceket, bot gibi günlük kullanımda yeri olan ürünler olduklarını görebiliriz. Motor eldiveni için-de bu durum geçerli olmuştur ve üretim tarihi çok daha eskilere dayanır. Gloversville kasabasında üretilen pek çok eldiven ve bu kasabanın eldiven üretiminde sahip olduğu önemli rol sayesinde ko-ruma oranı yüksek eldivenlerin motosikletlerin öncesinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Düşme, yaralanma ya da darbe anında eller refleksle o bölgeyi korumak için açılır. Düşme anlarınızı ya da düşen insanları aklınıza getirdiğinizde düşme pozisyonu da etkili olmak üzere ellerin zemin ile temas ettiğini kolayca fark edersiniz. El kemik yapısı karmaşık olduğu kadar narindir. Bu nedenle motor eldiveni motosiklet kaskından sonra olmazsa olmaz ekipmanlar arasında yer alır. Motor eldiveni düşme anında asfaltla olan sürtünmeyi azaltarak cildinizde meydana gelecek yanma, soyulma gibi hasarların önüne geçer. Kaza anında elinize darba aldığınızda bu dar-beyi dağıtır ve kırık, çatlak gibi medikal durumların ortaya çıkmasını engeller. Motosiklet eldivenleri sadece darbelere ve asfaltla temasa karşı koruma sağlamıyor. Sürüş esnasında motosiklet hakimi-yetini kaybetmemenizi ve olası bir kazaya neden olmamanızı da sağlıyor. Kışın motosiklet kulla-nırken sürüş anında sürücüye çarpan rüzgarın ve soğuk havanın etkisi ile kışlık eldivenler ile korunmayan eller uyuşur ve motosiklet kontrolünü kolayca kaybedebilirsi-niz. Yazın sıcak havalarda güneşin etkisi ile ellerinizde yanıklar, kızarıklıklar ve uyuşmalar ortaya çıkabilir bu durumda motosiklet hakimiyetini kaybetmenize neden olur. Koruyucu eldiven kullanımı kaza esnasında koruma sağladığı gibi bir kazanın meydana gelmesini engelleyebilir.

Motor Eldiveni Tavsiyeleri

Güvenli ve konforlu bir sürüş için motosiklet gidonuna hakim olmalısınız. Bu nedenle elinize tam oturan bir motor eldiveni seçmelisiniz. Doğru ölçüyü avuç içinizi ölçerek alabilirsiniz. Eldiven ölçünüzü alırken sadece avuç içinizi ve avuç içinizin en geniş kısmını ölçü olarak kullanabilirsiniz. XS ile XXL aralığında beden seçenek-leri olan eldiven modellerinden elinize uygun olanı tercih etmiş olursunuz. El genişliği 6 cm olanlar XS, 11 cm olanlar XXL eldiven bedenlerini kullanabilirler. Diğer aralıklarda size uygun beden seçe-neğini kolayca bulabilirsiniz.

Motosiklet eldivenleri yazlık ve kışlık olarak iki genel kategoride incelenir. Yaz aylarında da eldi-ven takmanın gerekliliği nedeni ile hava alan, terletmeyen fileli kumaşlardan üretilmiş motosiklet eldivenlerini tercih edebilirsiniz. Kışın hava şartlarına karşı da koruma sağlayacak deri ya da tekstil eldiven modelleri arasından tercihini yapabilirsiniz. Eldiven modellerini parmaklı ve parmaksız olarak bulabilirsiniz. Ancak parmaksız eldivenler hem hava şartlarından ellerinizin uyuşmasına engel ola-mayacağı hem de darbelere karşı parmak kemiklerinizi korumayacağı için ilk tercihiniz olmamalıdır. Zırhlı ya da korumalı olmayan eldivenler sadece hava şartlarına ve kaza anında aşınma, yanma gibi yaralanmalara karşı koruma sağlar. Korumalı olan eldivenleri tercih ettiğinizde gidon kavrama kabi-liyetinizi kontrol etmelisiniz. Zırhlı eldivenlerin kavisli parmak ve ön kısımları sayesinde ellerinizde yüksek koruma alanı oluşur. Uzun bilekli modeller elinizi düşme anında burkulma gibi hasarlara kar-şı da güvenle korur. Sürüş kabiliyetine etki etmeyen motor eldiveni modelleri ile rahat ve güvenli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Motor Eldiveni Nereden Alınır?

Motosiklet eldiveni tercihinizi yaparken korumalı modelleri seçiyorsanız korumaların kalite stan-dartlarını bilmelisiniz. Tercih ettiğiniz ürünün CE damgasını ve motosiklet kıyafetleri için Avrupa Standartında olduğunu kanıtlayan EN 13594:2002 ibaresini kontrol edebilirsiniz. Kalitenin ve güvenin öneminin farkında olan motosikletaksesuarları.com dünyanın güvenilir markalarını motosiklet sever-ler için bir araya getiriyor. En iyi fiyat, en geniş ürün yelpazesi en yüksek müşteri memnuniyeti ve en hızlı teslimat sözü ile 4 en’li şirket politikası sayesinde ihtiyacınız olan motosiklet eldivenlerine sahip olabilirsiniz. Kapıda ödeme, iade garantisi, kredi kartına taksit gibi alışveriş kolaylıkları ile iste-diğini ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.