Motosiklet Eldiveni Öneri ve Tavsiyeleri

Motosiklet Eldiveni Nasıl Olmalı?


Koruma:  Motosiklet eldivenleri, ellerinizi soğuktan korumak gibi görevler üstlense de, asıl görevi düşme durumunda ellerinizi korumaktır. Bir insan yere düşerken, doğal olarak düşme hızını kesmek için öne doğru ellerini açarak düşer. Böyle bir durumda, eldivensiz bir motosiklet sürücüsünün ellerinin derisi büyük oranda soyulacak ve yüksek miktarda kan kaybı oluşacaktır. Bunu önleyecek eldivenleri iki türde inceleyebiliriz: Deri eldivenler ve tekstil eldivenler. Her iki türde de parmaklı ve parmaksız modeller mevcuttur. Tam güvenliğiniz için her zaman parmaklı olanları kullanmanızı öneriririz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da, bir motosiklet eldiveninin gaz ve fren kontrolünüzde maksimum performans için size his kaybı yaşatmaması olmalıdır.


Deri: Deri eldivenler motosiklet icat edildiğinden beri kullanılmaktadır. Bugünün motosiklet eldivenleri ise genellikle dana derisinden yapılmakta ve birçok değişik kalınlıkta üretilebilmektedir.  İyi bir deri eldiven satın almak istiyorsanız, iki şeye dikkat etmelisiniz: Derinin kalınlığı ve dikişlerin sağlamlığı. Deri motosiklet eldivenleri, tekstil olanlara göre daha pahalıdır ancak kullanım ömürleri daha uzundur. Ayrıca yırtılma ya da eskime durumunda, tamir edilebilme olanağı daha fazladır. Deri motosiklet eldivenleri, sizi rüzgardan çok iyi korurken, yağmurdan aynı şekilde koruyamazlar ve ıslandıklarında çekebilirler. Aşınmaya karşı dayanıklıdırlar ancak tekstil eldivenlere göre daha çabuk delinirler. Ayrıca yazın güneşten ısınırlar ve elleri terletirler.


Tekstil: Zamanımızın tekstil eldivenleri genellikle balistik naylon gibi son teknoloji ürünü özel materyallerden yapılmaktadır. Yeni teknolojiler üretildikçe, tekstil motosiklet eldivenleri de motosiklet sürücüleri için daha güvenli ve rahat kullanım sağlayarak gelişmeye devam etmektedir. Bu eldivenler genellikle su geçirmezdir ve yağmurda motosiklet kullananlar için en iyi kışlık eldiven seçimidir. Aşınmaya ve delinmeye karşı dayanıklı olan bu eldivenler, ıslandıklarında çekmezler. Birçok tekstil eldiven nefes alabilen materyalden yapılmakta ve bu özellikleriyle yazlık eldiven olarak kullanılabilmektedir. Şunu unutmayın ki, gerçekten iyi bir tekstil eldiven, deri bir eldivenden daha pahalıdır.

 

Motosiklet Eldiveni Beden Ölçüleri

Motosiklet eldiveni bedeni, avuç içinin en geniş kısmının ölçüsüne göre belirlenir (Yalnız avuç içi kısmından ölçülür, santimetre cinsindendir.)

Yaz ve kış döneminde kullanılan eldivenler birbirinden faklı olmalıdır.

Yazlık/hafif eldivenler maximum his ve esnemeye izin vermesi için sıkı olmalı, kışlık/su geçirmez eldivenler elleri sıcak tutabilmek için biraz büyük olmalı ve içine hava girebilmeli fakat aynı zamanda eldeki hissi kaybetmemeli ve kolayca elden çıkmamalıdır.

 
El Genişliği (cm)
Eldiven Bedeni
6
XS
7
S
8
M
9
L
10
XL
11
XXL

Motosiklet Eldivenleri için tıklayınız
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.