Motosiklet Eldiveni Önerileri

Motosiklet eldiveni; motoru rahat kullanabilmeniz ve bir kaza anında aldığınız darbelere karşı parmaklarınız ve bileklerinizin korunması için özel olarak tasarlanan aksesuarlar arasındadır.  Bir motor kazası yaşarsanız yere temas edecek ilk vücut bölümlerinden biri ellerinizdir.  Küçük yaşlarda bisikletten düştüğünüzde ilk dizlerimizin ve ellerimizin darbeye maruz kaldığını unutmayın. 

Yapılan araştırmalar kuru bir zemin üzerinde 100 km hızla giden bir motosikletten düştüğünüzde asfaltta sürtünmeye bağlı 779 derece sıcaklık ortaya çıkacağını göstermektedir.  Bu tarz bir kazada el derisi ve kemik erimesine bağlı olarak deri, kas ve kemik kaybı yaşayabilirsiniz.

Motosiklet kazalarında ellerinizi olası kayıplara karşı korumak için motosiklet eldiveni tercih etmelisiniz. Yaz ayları için yazlık motosiklet eldiveni satın alabilirsiniz.  Bu eldivenler yüksek ısıya dayanıklı olan deri ve kevlar gibi kumaşlardan üretilmektedir. Ayrıca ürünlerin dikimi sırasında ekstra koruma sağlayacak dikiş yöntemleri kullanılır.  Bazı ürünlerde serçe parmağınızın bir darbe anında kırılmasını önleyecek demir atel de görebilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Seçimi Nasıl Yapılır?

Motosiklet eldiveni seçerken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu seçim konusunda size bazı öneriler sunalım;

  • Yaz aylarında da motor kullanıyorsanız tek bir eldiven almak hata olacaktır. Bu eldivenler yaz aylarında ellerinizi terletebilir. Bu yüzden kışlık ve yazlık motosiklet eldiveni edinin.
  • Parmaksız ve bilekte biten eldivenler estetik görünümü sebebiyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Ancak bu ürünler ellerinizin tamamını korumada yetersiz kalır. Bu yüzden bilek korumalı, elinizin dış kısmını ve parmaklarınızı tam koruyan, avuç içi alanları çarpmalara karşı ekstra güçlendirilmiş eldivenleri tercih etmelisiniz.
  • Koruyucu kısımları sadece kumaştan üretilen eldivenlerin koruyuculuğu sorgulanmalıdır. Motosiklet eldiveni koruma alanları salt kumaştan üretilirse asfaltta sürtünme anında yetersiz kalabilir.  Özel koruma önlemleri alınan eldivenler daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Tüm kumaşlarda üretilen korumalı eldivenler belli bir yere kadar koruna sağlamaktadır. Isıya karşı en dayanıklı motosiklet eldiveni türü deri eldivenlerdir. Ancak bu ürünler soğuktan koruyamaz ve yaz aylarında ellerinizi terletir.

Motor eldiveni kullanarak sizler de kaza anında el, bilek ve parmaklarınızda darbelere bağlı oluşacak hasarların önüne geçebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.