Motosiklet Eldiveni Satın Alırken Dikkat
Motosiklet aksesuarları alırken, ürünün materyaline, bedeninize uygunluğuna ya da olası tehlikelere karşı ne derece güvenli olduğu gibi detaylara dikkat ediyor musunuz? Birçok sürücü fiyat karşılaştırması yaparak eldiven aldığını belirtirken geri kalan kısım ise fiyat – performans kıyası yapıyor. Motosiklet eldivenleri, motor aksesuarları içerisinde belki de en çok ihmal edilen aksesuar sayılıyor. Bu yüzden önemsenmiyor, sadece kış mevsiminde soğuktan etkilenen eller için triko eldivenler tercih ediliyor. Peki, bu davranış şekli güvenli mi? Elbette hayır, gelin birlikte inceleyelim: Motosiklet eldiveni nasıl seçilir?

Eldivenlerin koruyucu yapısına dikkat edin

Motosiklet eldivenlerinin kullanım amaçları arasında, sürücünün kaza yapması halinde ellerinin sürtünme, motor altında kalma ya da yerdeki yabancı cisimlerin batmasına karşı önlem almak yatıyor. Birçok sürücü bu ihtimalleri göz ardı etse de kaza raporu istatistikleri, eldivenin şart olduğunu gösteriyor. Motor eldiveni alırken, eldivenin iç ve üst yapısında özel koruyucu kabukların olmasına mutlaka dikkat edin.

Elinize tam oturduğundan emin olun

Motosiklet aksesuarları için kural; ürünün bedeninize tam oturmasıdır! Kask, mont, tulum, ayakkabı ve eldivenler üzerinize tam oturmazsa sürüş kalitenizde düşüşler yaşanabilir. Örneğin motosiklet eldivenleri, elinize bol olması durumunda motosiklete yön veren fren, gaz gibi önemli pedalları yönetmekte zorlanır, kazaya sebebiyet verebilirsiniz. Eldivenlerin elinize oturduğundan ve sizi rahatsız etmediğinden emin olun.

Doğru mevsime uygun eldiven aldığınızdan emin olun

Yazlık, kışlık ve mevsimlik motosiklet montu olduğu gibi eldivenleri de bulunuyor. Motosiklet eldivenleri, yanlış seçildiğinde koruyucu olmaktan çok sürücüyü rahatsız eden, dikkatinin dağılmasına sebep olan bir aksesuar haline geliyor. Eldiven alırken yazlık ve kışlık ayrım olduğunu unutmayın bulunduğunuz mevsime göre seçim yapın.

Dayanıklı materyalden üretildiğinden emin olun

Motosiklet aksesuarları yüzlerce farklı marka, model ve materyale sahiptir. Ürün çeşitliliği arasında en ideal olanı bulmak için iyi analiz yapmalısınız. Örneğin üründe kullanılan materyalin türü, kalitesi, dayanıklılığı satın alma kararınızı etkilemeli. Motor eldivenlerinizin düşmeye, çarpmaya ya da yabancı cisim darbesine karşı korunaklı olduğundan, ufak bir düşmede yırtılmayacağından emin olun.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.