Motosiklet Eldiveni Seçim Önerileri

Motosiklet sürücüleri güvenli bir sürüş deneyimi istiyorsa öncelikle tüm koruma ekipmanlarını tamamlamalıdır. Motosiklet kazalarının gerçekleşme olasılığını düşürmek son derece zordur. Bu yüzden motosiklet sürücüleri gerekli ekipmanları kullanmalıdır.  Motosiklet sürücüleri motosiklet kaskı, motosiklet botu, motosiklet montu ve motosiklet eldiveni gibi ekipmanları tamamlamalıdır. Bu ekipmanları tamamlamazsanız bir kaza anında geri dönüşü olmayacak sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir motosiklet kazası anında ilk önce elleriniz yere değer. Bu basit bir olay gibi dursa da sürtmeye bağlı olarak elleriniz doku, kemik ve kas yapılarında hasar oluşur. Bu durumda ellerinizi eskisi gibi kullanamayacağınızı belirtelim.  Motosiklet eldiveni kullanarak işinizi şansa bırakmazsınız.

Motosiklet eldiveni kazada koruyucu ekipman olmasının yanında mevsim olarak düşünülmelidir. Soğuk havalarda motorunuzu soğuğa bağlı olarak tutamayabilirsiniz. Ellerinizin uyuşması motor hakimiyetini kaybetmenize yol açar. Sıcak havalarda da güneş ellerinizi yakar ve motosiklet hakimiyetini kaybedebilirsiniz. Bu durumlar kazalara yol açabilir. Kazada elleriniz asfalta sürterek bir hasar oluşmasının önüne geçmek için motosiklet eldiveni kullanabilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Seçimi

Motosiklet eldiveni tercih etmek istiyorsanız öncelikle malzemesine bakmalısınız. Bu ürünler deri motosiklet eldiveni ve tekstil motosiklet eldiveni olarak iki farklı grupta toplanmaktadır. Mevsim olarak tercih ederseniz daha konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz.

Deri motosiklet eldiveni uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Derinin kalın olması ve sağlam dikişlere sahip olması kalitesini ortaya koyacaktır. Deri olarak üretilen motosiklet eldivenlerinin yırtılma ya da eskime gibi bir durumu yoktur. Ayrıca böyle bir durum olursa tamiri de son derece kolaydır. Kaza anında bu ürünler aşınmaya karşı dayanıklı ve rüzgara karşı da üstün koruma sağlamaktadır.

Tekstil motosiklet eldiveni modelleri ise özel olan malzemelerden üretilir. Bu ürünler yeni teknolojiler sayesinde son derece dayanıklı olarak tasarlanır. Motor sürücüleri için güvenli ve rahat bir kullanım vadederler.  Tekstil eldivenler su geçirmez yapısının yanında delinme ve aşınmaya karşı dayanıklı olarak üretilir.

Motosiklet aksesuarları olmadan yola çıkarsanız kaza anında istenmeyen durumlar karşınıza çıkabilir. Özellikle el, kol ve bilek bölgesinde hasar görmemek adına motosiklet eldiveni seçmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.