Motosiklet Eldiveni Takmak için 4 Neden

Motosiklet Eldiveni Takmak için 4 Neden

Ana motosiklet aksesuarları sayıldığında ortaya çıkan sonuç; mont, kask ve eldiven olur. Motosiklet eldiveni tercihe bağlı bir aksesuar olarak görünse de motor kullanmaya başladıktan sonra her motorcu eldivenin tıpkı mont ve kask gibi ana aksesuarlardan biri olduğunu tecrübe ediyor. Motosiklet eldiveni markaları bu ihtiyaca yönelik uzun, kısa, parmaklı, parmaksız, deri, dolgulu ve benzeri çeşitlerde koruyucu olmak üzere eldiven modelleri üretiyorlar. Motor sürüş keyfini artırmak, güvenli bir yolculuk yapmak için tecrübeli tüm motorcular eldiven kullanımına dikkat çekiyor. İşte motosiklet eldiveni kullanmak için 4 önemli neden;  

Sürtünme ve yaralanma


Motosiklet kullanan herkes kaza olasılığının yüksek olduğunu bilir. Bunu önlemek için mont – pantolon gibi motosiklet aksesuarları kullanırlar. Kaza hallerinde sürücü refleks olarak elleriyle kendisini koruduğundan en çok zarar gören bölgelerden biri eller olur. Ellerin muhtemel kazalarda yara almaması, parçalanmaması veya sürtünmelerden dolayı deri kaybı yaşamaması için motosiklet eldiveni kullanmak zorunlu bir ihtiyaçtır.Rüzgar baskısı 


Rüzgarı hissetmenin en özel ve adrenalin dolu hali motosiklet ile yol gitmektir. Ancak rüzgar her zaman özgürlük hissi vermez çoğu zaman gövdede ve ellerde güç kaybına neden olur. Motosiklet montu ile gövde korunurken motor eldivenleri ile de eller korunur. Motosiklet eldiveni rüzgara karşı tam koruma sağlarken kavrayış gücünü de paralel olarak artırır ve kaliteli bir yolculuk sunar.

Güneşin yakıcı etkisi


Kısa süreli şehir içi motor yolculuklarında fark edilmeyen fakat uzun yolculuklarda kendisini yakıcı bir şekilde gösteren güneş ışınları tıpkı gözlerde olduğu gibi ellerde de olumsuz etkiler bırakabiliyor. Terleme, ellerin su toplaması gibi sorunlara yol açan güneş, terletmeyen özel dolguluk motosiklet eldiveni modelleri ile aşılabilen bir sorun.

Kavrama gücü


Gaz, fren, korna, sinyal, debriyaj ve benzeri diğer tüm düğmeler eller ile kontrol edilir. Motosikletin kontrolünü sağlayan şey büyük oranda eller olduğundan gövde bütünlüğü kadar ellerin de durumu önemlidir. Kavrama gücünde zayıflık olmaması, dış etkenlerden etkilenip kontrol mekanizmasını kaybetmemek için her sürücü tıpkı motosiklet kaskı gibi motor eldiveni kullanmalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.