Motosiklet Eldiveni Takmanın Önemi

Motosiklet Eldiveni Takmanın Önemi

Motosiklet eldiveni takan kişilerin genellikle soğuğa, yağmura veya güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağladığı düşünülür. Oysaki motor eldiveni güvenlik esas alınarak kullanılır. Elbette eldivensiz motor kullanan kişiler de çokça bulunuyor. Deneyimli motor sürücüleri bu konuda sürücüleri eldiven takma konusunda uyarıyor. Zira muhtemel kazalarda eller ilk kullanılan uzuvdur. Düşme esnasında önce ellerimizi kullanır ve kendimizi koruma içgüdüsüyle öne doğru atarak destek alırız. Maalesef böyle anlarda ellere çivi, taş batıp yaralanmalara sebep olabiliyor veya sürtünmeden dolayı deri kalkarak ellerin parçalanmasına sebebiyet veriyor. Çoğu zaman bilekler dahi zarar görebiliyor. Bunun için bilek korumalı uzun eldivenler öneriliyor. Kaza anlarında nasıl baş önemliyse ve kask ile korunuyorsa eller de aynı derecede önemlidir ve motosiklet eldiveni ile mümkün mertebe korunmalıdır.

Motosiklet Eldiveni Çeşitleri

Motosiklet eldiveni modelleri incelendiğinde deri, tekstil, polarlı, kışlık gibi eldiven çeşitleri olduğu görülüyor. Güvenlik baz alınarak motor eldiveni seçileceği zaman bilek destekli, dış yüzeyinde ve eklemlerde darbelere karşı ekstra destek olan eldivenler tercih edilmelidir. Yazın fileli kumaştan motosiklet eldivenleri üretilirken kışın soğuğa ve suya dayanıklı içi polarlı, yumuşak ve dayanıklı motor eldiveni üretiliyor. Motosiklet eldiveni çeşitleri arasında çok rağbet gören modellerden biri kısa parmaklı motosiklet eldiveni oluyor. Görüntüsü nedeniyle daha güzel ve kullanışlı gibi görünse de güvenlik anlamında hiçbir şekilde sürücüye garanti vermeyen eldiven modellerinden kabul ediliyor. Yazın fileli, kışın içi polar ve yün destekli uzun motor eldivenleri en güvenilir eldivenlerdendir.

Motosiklet Eldiven Fiyatları 

Motosiklet eldiveni fiyatları markadan ve model çeşitliliğine göre farklılık gösteriyor. Sahibinden motosiklet eldiveni veya ikinci el motosiklet eldiveni fiyatları elbette daha uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Ancak kalitesinden ve konforundan ödün vermeyen kişiler için motosikletaksesuarlari.com’da motosiklet eldiveni hizmeti veren tüm markalar ve modeller yer buluyor. Ücretsiz kargo, indirimli fiyat, çok çeşit, hızlı teslimat ve kolay ödeme seçeneği gibi fırsatlar ile motosikletaksesuarlari.com üzerinden beğendiğiniz motosiklet aksesuarları alışverişini yapabilirsiniz. Kaliteli, hızlı ve keyifli bir alışveriş için motor tutkunlarının ilk tercihi daima Motosiklet Aksesuarları mağazası olmuştur.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.