Motosiklet Eldiveni Tarihi

Motosiklet Eldiveni

Motosiklet Eldiveni Tarihi

Motosiklet eldivenlerinin motosikletin icatından sonra üretilen bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Kısmen bu doğru olsa da Gloversville adı verilen kasabada eldiven endüstrisinin gelişmesi sonucu ortaya çıktığını söylemek daha doğru olabilir. New York’un dışında olan bu kasabada 18 yüzyılın sonlarından 20 yüzyılın başlarına kadar Amerika’nın ihtiyaç duyduğu tüm eldivenler üretildi. Oldukça kaliteli eldivenler üretilen bu yer Yahudi deri zanaatkarlarının bulunduğu Varşova ve Avrupa ile yakın bağlantıdaydı. Kasabada zanaatkarlardan öğrendikleri teknikleri uygularken yeni fikirler üreten bir grup da bulunmaktaydı. Yeni ve eski tekniklerle üretilmiş her tip eldiveni satmaya başladılar.

Motosikletlerin icadından sonra Gloversville’deki eldiven endüstrisi tam manasıyla oturmuştu. Su geçirmez, elin rahatça hareket etmesine olanak tanıyan ve gerekli sıcaklığı sağlayacak eldivenleri daha önce ilham aldıkları fikirlerin arasından çıkarmaları uzun sürmedi. Motosiklet eldivenlerinin şık görünüme sahip olmaları dışında kullanıcılarını sıcak tutması gerektiğine ve motosiklet üzerinde gerekli güvenlik adımlarından biri olduğuna da inanıyorlardı ve bu sebeple bu özellikleri geliştirmek için çok çaba sarf ettiler. Sadece ilk motosiklet eldivenini üretmekle kalmayan kasaba kullanıcılarının deneyimleri sonucu eldivenlerdeki eksiklikleri gidermek için farklı materyaller denedi ve motosiklet eldivenlerinin gelişimine de önemli katkılarda bulundu.

Motosiklet Eldiveni Neden Gerekli?

Bir motosiklet eldiveni ilk önce kullanıcısını hava koşullarının yarattığı olumsuz etkilerden dolayı korur. Rüzgarın ellerin üzerinde yaptığı tahribat, sıcak havalarda terleme sonucu gidonu tam manasıyla kavrayamama ve yağmur, kar ve soğuk havanın yarattığı tüm diğer olumsuzlukları size uygun bir motosiklet eldiveni ile aşabilirsiniz. Ama esas görevinin bu olduğunu söylemek çok da doğru sayılmaz. Motosiklet güvenlik ürünleri arasında kabul edilen motosiklet eldivenleri esasında kaza sırasında refleks olarak yerden destek alma amacıyla uzattığınız elinizin yolla sürtünerek parçalanmasını engelleme ve sert yüzeylerden zarar görme oranını azaltma amacı ile kullanılır.

Pek çok motosiklet kullanıcısı alışkın olmadıklarını söyleyerek motosiklet eldiveni kullanmayı reddediyor. Oysa doğru motosiklet eldiveni kullanarak gaz kolu, ön fren, debriyaj, sinyal, korna ve tüm diğer kontrol düğmelerinin kontrolünü maksimuma çıkarabilirsiniz. Dış etmenlerden etkilenmeyen elleriniz çok daha çevik olmanız konusunda en büyük yardımı sağlayacaktır.

Size En Uygun Eldiveni Bulun

Piyasada bulacağınız motosiklet eldiven modelleri genel olarak deri materyallerden ya da Kevlar, balistik naylon gibi özel olarak geliştirilmiş tekstil materyalleri kullanılarak üretilirler. Her ne kadar deri motor eldivenleri tekstil eldivenlere nazaran pahalı olsalar da yazın elleri terletme, rüzgarı kusursuz kesse dahi yağmura karşı o kadar etkili olamama ve su ile karşılaştığında çekme gibi problemlere neden olur. Motosiklet eldivenleri üretiminde her ne kadar ilk kullanılan materyal deri olsa da eksilerinden dolayı yeni tekstil materyallerinin geliştirilmesine neden oldular.

Tekstil motosiklet eldivenleri, özellikle yağmurlu havalarda etkili bir koruma sağlar. Kullanılan malzemeye bağlı olarak nefes alan bir yapıya sahip olduğu için elleri terletmeyen eldiven modelleri arasında yer alır. Temizlenebilir özelliğe sahiptir, su ile teması halinde herhangi bir çekme yapmaz. Her ne kadar deri eldiven fiyatlarından uygun fiyatlarda olsa da kaliteli bir tekstil eldiven fiyatları oldukça yüksek rakamlara çıkabilir. Hem yazın hem kışın kullanabileceğiniz motosiklet eldiveni için tekstil materyallerinden üretilmiş modellere göz atabilirsiniz.

Hangi materyalden üretilirse üretilsin parmakları açık ve kapalı iki ana motosiklet eldiveni ile karşılaşabilirsiniz. En etkili koruma için tercihinizi tümüyle kapalı eldivenlerden yana kullanmanız son derece önemli. Her markanın motosiklet eldiveni bulabileceğiniz motosikletaksesuarları.com, uygun fiyatla kaliteye ulaşmanızı sağlıyor. İhtiyaç duyduğunuz aksesuarlara ulaşmanız için size özel bilgilendirmelere yer veren motosikletaksesuarları.com üzerinden tüm ihtiyaçlarınızı kredi kartına uygun taksit imkanları ile giderebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.